Pražské centrum obnovitelné energie (PCOE) dokončilo instalace fotovoltaických elektráren na 43 objektech ve správě firem a městských organizací hl. m. Prahy. Nespotřebovaná energie poslouží i v rámci sdílení dalším pražským organizacím.
Seminář se zaměřuje na klíčové oblasti ESG (environmentální, sociální a správní aspekty) a jejich praktické uplatnění ve firemním prostředí. Účastníci získají přehled o základních pilířích ESG, legislativních požadavcích, principech dvojí materiality a aktuálních reportovacích rámcích včetně standardů ESRS. Dále se seminář věnuje metodám sběru dat, výpočtu uhlíkové stopy, nastavení výchozí hodnoty (baseline) a tvorbě uhlíkových strategií s možností využití kompenzací. Účastníci se rovněž seznámí s klíčovými tématy v oblastech „S“ a „G“ a získají mnoho praktických tipů pro tvorbu ESG reportů a ukázek aktuálně nejlepších příkladů z praxe.
Instalovaný výkon větrných elektráren v Evropě v roce 2024 vzrostl na 285 GW, přičemž hlavními tahouny jsou Německo a Velká Británie. Navzdory růstu je výstavba příliš pomalá pro naplnění klimatických cílů. Česká republika se ve statistikách drží na chvostu s velmi nízkým přírůstkem a podílem na spotřebě.
V jarním období se vrací online stavební veletrh VELETON, který přináší výjimečnou příležitost dozvědět se od špičkových odborníků, jak výrazně ušetřit při stavbě či úpravách bydlení i bez kompromisů v komfortu. Termín květnového kola je 23.–25. května 2025, účast je zdarma a díky online formátu se lze připojit odkudkoliv.
Cílem projektu je zavedení inovativní nízkouhlíkové technologie v sídle společnosti Kadlec-elektronika, s.r.o. a využití principu akumulace energie. Hlavní investicí projektu je pořízení stacionárního bateriového úložiště. V rámci projektu byl systém napojen na zdroj elektrické energie z OZE – v místě realizace je již instalován fotovoltaický systém.
Rádi bychom Vás pozvali na 46. ročník tradiční vědecko-technické konference NZEE – Nekonvenční Zdroje Elektrické Energie. Akci pořádá Ústřední odborná skupina Chemické zdroje elektrické energie České elektrotechnické společnosti, z.s., ve spolupráci s Ústavem elektrotechnologie Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně.
Přeshraniční energetický projekt ACON, který už sedmým rokem propojuje distribuční sítě České republiky a Slovenska, míří do finální fáze. V letošním roce se plánuje dokončení všech klíčových staveb a technologií. Výsledkem budou spolehlivější dodávky elektřiny v příhraničních oblastech, modernizace distribuční sítě i lepší připravenost na integraci obnovitelných zdrojů a rozvoj elektromobility.
Střešní moduly Wevolt X-Tile představují moderní řešení, které efektivně kombinuje obnovitelnou energii a estetický design střechy. Jednou z předností Wevolt X-Tile je jejich provozní teplota a schopnost minimalizovat vliv na teplotu podstřeší. Díky své konstrukci a materiálu zajišťují moduly nižší přehřívání, přičemž jejich spodní strana nepřesahuje hranici 60 stupňů Celsia ani při extrémních teplotách.