Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Obnovitelná energie a úspory energie
Archiv zpráv od 6.12.2021 do 29.4.2022

zadejte vlastní zprávu

zpět na aktuální zprávy

29.4.2022
ACOND a.s.

Aktuální vývoj na trhu s energiemi a obavy o zajištění dodávek plynu jsou v současnosti zdrojem starostí v mnoha domácnostech. Možným řešením je změna topného systému na úspornější variantu.

21.4.2022
Stavebniny DEK

Fotovoltaika patří mezi obnovitelné a ekologické zdroje elektrické energie pro každý dům. Navíc při použití baterie ji lze zdarma a jednoduše využít i v době, kdy slunce nesvítí.

1.4.2022
DRUŽSTEVNÍ ZÁVODY DRAŽICE - strojírna, s. r. o.

Společnost DZ Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody a výhradní dovozce tepelných čerpadel NIBE, otevírá novou divizi se zaměřením na fotovoltaická řešení. Jejím vedoucím a zároveň manažerem pro obchodní rozvoj se stal Luboš Vrbata, který disponuje bohatými zkušenostmi z vyšších manažerských postů v energetické společnosti E.ON Energie.

30.3.2022
ACOND a.s.

Spolehlivý a úsporný zdroj vytápění, snadná obsluha a ohleduplnost vůči životnímu prostředí… To jsou poznávací znamení kvalitního tepelného čerpadla.

29.3.2022

Studentský tým FIRSTLIFE, který se účastní mezinárodní soutěže v udržitelné výstavbě Solar Decathlon 21/22, zahajuje tuto středu ve 14:00 výstavbu prezentační jednotky na půdě Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Buštěhradě.

15.3.2022
SOKRA, s.r.o.

Pro letošní sezónu 2022 je v rámci České republiky možné nově zakoupit prémiové tepelné čerpadlo Haier Super Aqua Split HE (vzduch / voda), neboli oblíbené „dělené provedení s hydroboxem“.

22.2.2022
Kalksandstein CZ s.r.o., vápenopískové cihly Zapf Daigfuss

V ČR jsou aktuálně 4 certifikované pasivní domy PHI Darmstadt. Tři ze čtyř domů jsou našimi zákazníky. Nejstarší certifikovaný dům vznikl v ČR dříve než v Číně.

4.2.2022
SECESPOL-CZ, s. r. o.

Již více než tři desetiletí patří SECESPOL k významným evropským výrobcům výměníků tepla. Intenzivní expanze na mezinárodních trzích vedla k přijetí nové vizuální identity a názvu - HEXONIC.

27.1.2022
SEVEn

Zpravodaj Zprávy ze SEVEn, ve kterém naleznete aktuální informace z oblasti úspor energie a obnovitelných zdrojů energie v České republice i zahraničí.

24.1.2022
Yello

Záleží nám na vaší spotřebě energie, opravdu! Proto vám pravidelně přinášíme tipy a triky, jak snadno a rychle ušetřit energii při každodenním provozu vaší domácnosti.

10.1.2022
Yello

Věděli jste, že dobře navržená fotovoltaická elektrárna by měla pokrýt minimálně 70 % spotřeby elektřiny v domácnosti?

28.12.2021
Fronius Česká republika s.r.o.

Nadcházející rok přinese řadu novinek od společnosti Fronius. Na rok 2022 připadá 30leté výročí vzniku obchodní jednotky Solar Energy a důraz bude opět kladen na udržitelnost. Nový střídač Fronius Tauro přesvědčí vynikajícími výsledky analýzy životního cyklu. Instalačním firmám bude v příštím roce při práci pomáhat nový online nástroj pro správu.

16.12.2021
ACOND a.s.

Tepelná čerpadla platí za stále oblíbenější způsob vytápění novostaveb i starších domů. Zákaz neekologických kotlů na tuhá paliva jejich pořízení ještě více nahrává. Jaké jsou jejich hlavní výhody?


zpět na aktuální zprávy
 
 
Reklama