Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Obnovitelná energie a úspory energie
Archiv článků od 11.12.2001 do 22.2.2002

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

22.2.2002
Ing. Libor Seidl

Jednou z velmi důležitých částí kondenzační techniky je způsob a technické podmínky odvodu spalin z kondenzačních kotlů. Věnujeme mu dnešní díl seriálu.

20.2.2002
redakce

Možnost akumulace tepla s využitím několika zdrojů tepla získává u nás, i v celé Evropě stále větší popularitu. Popisovaný systém navíc spojuje akumulaci tepla pro vytápění i pro ohřev teplé užitkové vody do jednoho zařízení.

19.2.2002
Ing. Josef SVOBODA, Státní energetická inspekce - ústřední inspektorát

Článek vysvětluje znění vybraných paragrafů Vyhlášky č. 151/2001 Sb., které byly předmětem nejčastějších dotazů technické veřejnosti. Zároveň i naznačuje přístup, kterým SEI bude vykládat a prakticky kontrolovat požadavky stanovené vyhláškou.

17.2.2002
redakce

Nízkoenergetické domy a dva pohledy na rozvoj společnosti jsou dnešním nedělním tématem.

15.2.2002
Ing. Vladimír Valenta

Obsahem další části seriálu o kondezační technice je popis základních částí kondenzačního kotle a jeho odlišností od standardního plynového kotle.

10.2.2002
redakce

Dřevěné peletky jsou nadějné palivo pro rodinné domy. Netrvá u nás jejich prosazení ale příliš dlouho? Máte možnost přidat Váš názor.

8.2.2002
Ing. Vladimír Valenta

Jak probíhá spalování a kondenzace spalin i jaké jsou podmínky dokonalejšího využití energetického obsahu plynu se dozvíte v dalším dílu pátečního seriálu.

6.2.2002
Ing. Karel Srdečný, EkoWATT, Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie

V poslední době se u nás objevuje nový trend výstavby obecních výtopen na biomasu. Dva konkrétní příklady z Dešné v okrese Jindřichův Hradec a nedaleké rakouské obce Schenkenfelden ukazují, že se na takovou investici dají získat významné dotace.

1.2.2002
Ing. Vladimír Valenta

Šestidílný seriál o kondenzačních kotlích je napsán srozumitelnou formou odpovědí na položené dotazy. Technika Internetu Vám umožňuje položit autorovi další dotazy, doplnit text, nebo si odkazem do výkladového slovníku zobrazit vysvětlení k podtrženým pojmům.

22.1.2002
RNDr. Josef Štekl, CSc.

Historie i současné možnosti využití energie větru pro výrobu elektřiny najdete v souhrnném článku předního odborníka v oboru.

16.1.2002
, Ing. Miloš Škarka

Využití biomasy pro výrobu elektřiny je novinkou i v zemích, které jsou ve využívání obnovitelných zdrojů mnohem dál než my. Parní stroj spojený s generátorem je proto velmi moderní a perspektivní řešení.

18.12.2001
Ing. Roman Šubrt, Sdružení Energy Centre České Budějovice

Od 1.ledna roku 2002 začíná platit další prováděcí vyhláška Zákona o hospodaření energií - č. 291/2001 Sb. Ukládá pro vyjmenované případy povinnost zpracovat energetický průkaz budovy. Sdružení ECČB přichází s atraktivní nabídkou volně šiřitelného počítačového programu Louisa.

14.12.2001
Ing. Václav Sladký, CSc., CZ Biom - České sdružení pro biomasu

V prvním díle byly vysvětleny základní pojmy jako je fytomasa, energetické rostliny a základy teorie uvolňování energie. V dnešním článku se dozvíte jaké jsou formy fytopaliv a kolik jich může v budoucnosti české zemědělství a lesnictví vyprodukovat.

11.12.2001
Ing. Sladký Václav CSc., CZ Biom - České sdružení pro biomasu

Dnes je výroba peletek rychle se rozvíjejícím odvětvím paliv. Dřevní peletky jsou perspektivním, vysoce komprimovaným, sypným fytopalivem, s vysokou výhřevností, nízkým obsahem popelovin a malým obsahem vody.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama