Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Fotovoltaika
Archiv článků od 21.4.2022 do 13.6.2022

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

13.6.2022
VIESSMANN, spol. s r.o.

Chcete se stát nezávislými na odběru elektřiny z veřejné sítě a stoupajících cenách za elektřinu? S komplexním systémovým řešením pro výrobu elektřiny a tepla a novým hybridním bateriovým úložištěm Vitocharge mohou nyní majitelé domů toto přání uskutečnit. Nový Vitocharge je ideálním doplňkem k fotovoltaickým zařízením, tepelným čerpadlům s provozem na solární elektřinu a k topení vyrábějícímu elektřinu, například topným zařízením na bázi palivových článků. A je i hezký: nový Vitocharge dostal vyznamenání za svůj moderní elegantní design.

Energeticky úsporná školka v Sedlejově se zúčastnila soutěže E.ON Energy Globe
19.5.2022
E.ON Česká republika, s.r.o.

Na jeden čtvereční metr povrchu České republiky dopadá za slunečného dne přibližně jeden kilowatt energie. Tak proč alespoň část z tohoto darovaného množství nějak neupotřebit pro svou domácnost? Využívání energie ze slunce je poměrně jednoduché a přínosné. Inspirovat se můžeme u mnoha úspěšných projektů v soutěži E.ON Energy Globe.

18.5.2022
DRUŽSTEVNÍ ZÁVODY DRAŽICE - strojírna, s. r. o.

DZ Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody a výhradní dodavatel tepelných čerpadel NIBE, otevírá novou divizi DZ Solar pro fotovoltaická řešení a představuje hybridní solární úložiště. Tím reaguje na rostoucí zájem o obnovitelné zdroje a na výrazné zdražování energií.

16.5.2022
redakce

Prudký nárůst cen elektřiny i plynu přiměl mnoho českých domácností k úvahám, jak do budoucna odlehčit rodinnému rozpočtu. Řešení je, zdá se, snadné: nahradit nákup drahých energií vlastní výrobou elektřiny ze slunce. Jenže JAK NA DOMÁCÍ FOTOVOLTAIKU?

14.5.2022
Solární asociace, spolek

Česká i evropská energetika se překotně proměňují. Cenové šoky u energetických komodit, ruská invaze na Ukrajinu i pokračující snaha o dekarbonizaci výroby zvyšují tlak na rychlou a zásadní přeměnu energetického trhu. Fotovoltaika a akumulace by měly hrát v této transformaci zásadní roli. Jaké podmínky připraví pro další rozvoj OZE vláda? Dojde u nás k novému solárnímu boomu? A půjde to i bez dotací? To jsou jen některé ze zásadních otázek, jež se budou řešit na blížící se květnové Solární konferenci.

Nedávno byl v hornorakouském Steinhausu úspěšně uveden do provozu druhý Solhub ve vlastnictví společnosti Fronius. (Fotografie: Fronius International GmbH)
27.4.2022
Fronius Česká republika s.r.o.

Ve dnech 11. až 13. května představí společnost Fronius skutečnou udržitelnost. Stane se tak na třech veletržních stáncích o celkové ploše 668 m2 na veletrhu Intersolar Europe – a poprvé také na Power2Drive Europe.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama