Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Fotovoltaika
Archiv článků od 14.1.2022 do 13.4.2022

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

14.3.2022
GBC Solino s.r.o.

Levnějšího vytápění můžete dosáhnout použitím SolaX akumulačního systému řady G4 společně s tepelným čerpadlem a adapter boxem.

8.3.2022
Mgr. Jiří Zilvar, redakce

Invaze na Ukrajinu vznesla na evropskou energetiku bezprostřední požadavek vyšší soběstačnosti a bezpečnosti. Doteď přitom bylo prioritou snižování emisí. Co z toho vyplývá?

22.2.2022
Wienerberger s.r.o.

Namísto klasických panelů přichází společnost Winerberger s velmi zajímavým řešením v podobě fotovoltaických modulů, které jsou zakomponované přímo mezi střešní krytinu. Výrobce pálených cihel Porotherm a střešních tašek Tondach tak reaguje na zvyšující se poptávku trhu po fotovoltaice.

21.2.2022
Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění

Jaké jsou v ČR k dispozici zdroje k výrobě elektrické energie? V tomto textu naleznete přehled zdrojů elektřiny s jejich základními charakteristikami.

19.2.2022
FENIX Trading s.r.o.

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT se spolu s dalšími partnery podílelo na stavbě rodinného domu, který svým majitelům slouží pro běžné bydlení a zároveň vědcům jako testovací objekt k ověření spolupráce střešní fotovoltaické elektrárny s domovními bateriemi a distribuční „chytrou sítí“.

15.2.2022
GBC Solino s.r.o.

Přestože si třetí generace vydobyla zasloužené pevné postavení na trhu hybridních střídačů, přichází Solax Power s novou vylepšenou čtvrtou generací. Uživatel i instalatér nové generace střídačů se může těšit na několik zásadních vylepšení, posouvající přidanou hodnotu ještě dál před konkurencí.

8.2.2022
Věra Kubátová, S-Power Energies, s.r.o.

Společnost S-Power přijala v roce 2021 rekordní počet objednávek. Během jednoho roku prodala víc než 2 200 solárních elektráren a tepelných čerpadel, což je meziročně bezmála o 60 procent víc než v prvním roce pandemie. Celkově firma meziročně zaznamenala 74procentní nárůst poptávek.

2.2.2022
Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění

Zájem o zdroje tepla využívající obnovitelné zdroje energie nebývale roste. Podílí se na tom dotační program NZÚ a pak nutnost udržet poplatky domácností za vytápění a přípravu teplé vody na finančně únosné hranici. OZE lze využít nejen v rámci povinných výměn kotlů.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama