S chytrou měřicí technikou a službami na míru od společnosti Testo máte zajištěn spolehlivý a energeticky účinný provoz technických zařízení v budovách.
Stav více než 9 200 rezidenčních fotovoltaických elektráren v České republice analyzovala společnost SOLSOL, největší distributor solárních technologií pro ČR. Data získaná prostřednictvím dohledového centra ALFRED.energy odhalila množství závažných chyb v instalacích, které mohou majitelům způsobovat finanční ztráty a zkracovat životnost zařízení.
TZB-info doporučuje Co je odchylka, jak se projevuje v ceně elektřiny a jakou roli v tom hraje domácí fotovoltaika? Může se domácnostem prodražit i chytré měření? O vlivu odchylky na náklady dodavatelů a o domácí flexibilitě jsme ve studiu Estav.tv hovořili s Janem Hiclem, jednatelem společnosti Delta Green.
Plánujete přejít na solární energii, ušetřit na vstupních nákladech a snížit své účty za energie co nejdříve? Řešením pro domácnosti i menší firemní fotovoltaiky může být čerstvá novinka na českém trhu – třífázové asymetrické střídače Huawei, které umožňují nejrychlejší instalaci fotovoltaiky na trhu a maximální kompatibilitu systému a nově ji najdete v nabídce českého distributora Raylyst.
Dobu návratnosti investice do moderních energetických řešení nyní výrazně zkrátí čerpání státní podpory vypsané formou dotačních titulů RES+ nebo úvěrového programu Národní rozvojové banky. Jedním z nich je fotovoltaická elektrárna, která zvyšuje energetickou soběstačnost, snižuje provozní náklady a přináší další benefity odvíjející se od typu podnikání. Přebytečnou elektrickou energii, kterou fotovoltaika vyrobí, lze ukládat do bateriového úložiště různých forem a velikostí.
GoodWe, přední světový výrobce solárních invertorů a poskytovatel energetických řešení, otevřel své nové globální sídlo v Suzhou, Čína, čímž posiluje svůj závazek k dlouhodobému rozvoji v oblasti obnovitelné energie. Tato moderní budova s prosklenou fasádou je navržena tak, aby pojala tisíce zaměstnanců a sloužila jako centrum pro globální spolupráci a ukázka ekologického designu pracovních prostor.
Fotovoltaika je jediný segment energetiky, který zlevňuje. Navzdory tomu stále potřebuje podporu. Jak se vyřeší záporné ceny? Obchodní flexibilita: další způsob, jak zlevnit elektřinu pro firmy – i bez fotovoltaiky. Může být energetická komunita zároveň agregátorem? A může fotovoltaika podpořit stabilitu sítě? Tato a další témata zazněla na BayWa Solar Day 2024.
Spojení fotovoltaiky, tepelného čerpadla, rekuperace, a ohřevu teplé užitkové vody (TUV) – tedy cesta k vytvoření moderního inteligentního rodinného domu, přináší zásadní výhody, díky nimž proměníte svůj dům v energetickou pevnost, ale u vzájemně oddělených technologií jen těžko dosahují. Trendem dnešní doby je proto úsilí o vytvoření jednotného komplexního systému s jednotným řízením. Podívejme se společně na výhody takového komplexního systému, ale zároveň i na výzvy, které s sebou vzájemné propojení jednotlivých zařízení přináší.
Navzdory obřímu zájmu o fotovoltaiku v roce 2022 zažívaly instalační firmy a dodavatelé komponentů pro fotovoltaiku v letech 2023 a 2024 krušné chvíle. Jaká byla situace na trhu s fotovoltaikou a jaký vývoj se očekává v ČR v nejbližších letech? Na to jsme se zeptali zástupců společnosti BayWa r.e., předního dodavatele fotovoltaických komponentů.
TZB-info doporučuje Zveme vás, čtenáře portálu TZB-info, zástupce SVJ, bytových družstev, členy samospráv a projektanty na konferenci TZB-info Rekonstrukce a provoz bytových domů 2024. Důležitou součástí programu bude diskuse o plnění nových legislativních povinností pro bytové domy, jak se mění rozúčtování a jak v praxi probíhají kontroly otopných systémů. Inspirujte se příklady úspor z realizací a jak na rekonstrukce s dotací. Těšíme se na vás 31. října v Praze.
„Solární technologie Huawei jsou připraveny pro české domácnosti a firmy,“ znělo hlavní sdělení konference Huawei Digital Power Summit 2024. Firma má v ČR nejen první reference jak v domácí, tak v průmyslové fotovoltaice, ale i řadu odborných a spolehlivých partnerů. Českým zákazníkům se tak otevírá přístup k solárním technologiím světového výrobce.
Recenzovaný Článek představuje projekt, jehož cílem bylo nalézt uplatnění pro recyklované skleněné frakce z fotovoltaických panelů. Zaměřili jsme se na silikátové stavební materiály, které jsou schopny začlenit skleněné recykláty do své struktury během procesu hydratace, vypalování a tavení. Seznamujeme s výsledky testování možností využití skleněného recyklátu z fotovoltaických panelů pro betonové zdicí prvky. Porovnáváme konkrétní receptury a jejich fyzikální a mechanické vlastnosti s hlavním zaměřením na pevnost v tlaku. Porovnáváme hodnoty těchto receptur s hodnotami běžně používaných kompozitních materiálů – materiálů pro zdicí prvky bez recyklátů.