Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Vytápění peletami
Archiv článků od 3.5.2021 do 9.8.2022

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

21.7.2022
Ing. Josef Hodboď, TZB-info, redakce

Seminář TZB-info shrnul problematiku výměn kotlů, dotací, nabídky paliva na bázi dřeva aprovozuschopnosti komínů. Probíralo se řešení rodinných domů v nulovém standardu formou tepelných čerpadel s vrty a jako novinku uvedl hybridní řešení peletového kotle s tepelným čerpadlem.

30.6.2022
redakce

TZB-info doporučuje Podíl nákladů na vytápění v rozpočtech domácností a podniků roste rychleji než jejich příjmy. O to významnější je každé opatření, které tyto náklady zafixuje, aby se s nimi dalo dopředu počítat. Jednou možností je uzavřít smlouvu na dodávku elektrické energie s fixací její ceny na jeden až tři roky.

24.6.2022
Ing. Jiří Horák, Ph.D., alias SMOKEMAN, Ing. František Hopan, Ph.D.

Nová SMOKEMANova videa o Desateru správného topiče spatřila světlo světa a byla „vypuštěna“ do virtuálního světa. Jak to celé probíhalo, chcete nahlédnout pod pokličku?

17.6.2022
Ing. Jiří Horák, Ph.D., alias SMOKEMAN, Ing. František Hopan, Ph.D.

Zjednodušeně řečeno: „jen“ čtyři základní faktory zásadně ovlivní to, co jde z našeho komína, pokud domácnost vytápíme pevnými palivy. Jde o to, do čeho to dáváme, co tam dáváme, kdo to tam dává, a jak se o zařízení stará.

14.6.2022
Ing. Josef Hodboď, TZB-info, redakce

Cena dřevních pelet vzrostla. V porovnání s ostatními zdroji energií je však stále velmi výhodná. V článku je podrobněji popsán vývoj a aktuální stav na trhu v ČR a okolních státech.

9.6.2022
Ing. Jiří Horák, Ph.D., alias SMOKEMAN, Ing. František Hopan, Ph.D.

Nejlevnější je ta energie, kterou nespotřebujeme. Pokud nebudeme řádně větrat, budeme mít co do činění s plísněmi. Nestačí vzduch „jen“ čistý (např. čističky vzduchu), ale i čerstvý, se správnou koncentrací oxidu uhličitého a vlhkosti.

3.6.2022
Ing. Jiří Horák, Ph.D., alias SMOKEMAN, Ing. František Hopan, Ph.D.

Teplota spalin v kouřovodu (za spalovacím zařízením) je v domácích podmínkách jednoduše měřitelná teploměrem a poskytuje užitečné údaje o stavu spalovacího zařízení (zanesení výměníku), způsobu jeho provozu, míře využití vložené energie v palivu a může upozornit na nebezpečí spojené s kondenzací dehtů a vodní páry ve spalinové cestě.

10.6.2021
Waldera s.r.o.

Obrovská výzva vyměnit stovky tisíc kotlů a nabídnout stabilitu, komfort a nezávislost v topení, zůstává zatím nevyslyšena. Přitom milion Čechů a v našem případě i stovky tisíc Slováků na západě země žijí v obcích bez plynu a staré uhelné kotle musí během několika let vyměnit za jiný zdroj.

18.5.2021
Ing. Vladimír Stupavský, redakce TZB-info, Klastr Česká peleta

TZB-info doporučuje Pod celosvětově rozšířenou certifikací ENplus pro dřevní pelety se nyní vyrábí přes 6 mil. tun prvotřídních pelet v 35 zemích světa. Česká republika k tomu přispívá 180 tisíci tunami nejvyšší kvality ENplus A1, které z větší části exportuje.

3.5.2021
Ing. Vladimír Stupavský, redakce TZB-info, Klastr Česká peleta

Rok 2020 byl na českém peletovém trhu Česku poměrně extrémní – meziroční skok v produkci o 22 % nezažilo žádné jiné energetické odvětví na světě. Trh s peletami zažívá u nás i ve světě dlouhodobý růst a stejný trend se očekává i do budoucna.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama