Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Peletové kotle a kamna naživo. Stačí si vybrat!

Datum: 8.11.2018  |  Organizace: Česká peleta, z.s.p.o.  |  Firemní článek

Kdo nestihl navštívit stánek Klastru Česká peleta na veletrhu FOR ARCH, může se podívat do naší expozice alespoň skrze video. Každoročně zde společně vystavují naši členové – výrobci dřevních pelet a briket i kotlů a kamen na jejich spalování.

Česká peleta, z.s.p.o.
Ruská 294
252 29 Dobřichovice

tel.:724 611 316
e-mail:
web:www.ceska-peleta.cz

Na kameru promluvil Vladimír Stupavský, předseda Klastru Česká peleta, který ujišťuje, že dřevních pelet (i briket) je a bude do budoucna v České republice dostatek. „České peletárny lisují tolik paliva, které by uspokojilo asi 80 tisíc domácností, instalováno je přitom zatím jenom asi 27 000 kotlů a kamen.“ Počet domácností, které vytápějí peletami, přitom každoročně roste. Velkou roli v tom sehrávají kotlíkové dotace, staré uhelné kotle se mnozí rozhodli vyměnit právě za pelety.

Výhodou peletového vytápění je mimo jiné jeho bezobslužnost. „Kotel se sám umí zapálit, sám si přikládá a dokonce se sám umí i vyčistit,“ dodává Stupavský. Expozice Klastru Česká peleta na veletrhu FOR ARCH umožnila návštěvníkům srovnat různé modely kotlů i přímo promluvit s jejich výrobci. Na kameru se představili Pavel Hostmoský (Hostomský – krbový kamna, kotle), Pavel Kvasnička (Bosch – Termotechnika/Dakon), Vladimír Verner (VERNER SK), František Dočekal (Ekogalva), David Kehm (Eco Engineering), Jiří Trčka (AGROMECHANIKA Lhenice) a Radek Dušek (DUFA kamna). To je však pouze zlomek stovky členů, které Klastru Česká peleta sdružuje.

A abychom nezapomněli – návštěvníci veletrhu FOR ARCH si přinesli domů také náš časopis Komfortní teplíčko, který si vy můžete přečíst ONLINE. Letos se tváří časopisu stala Klára Issová, ale přinášíme také rozhovor s Vladimírem Buřtem, starostou Horního Jiřetína, a mnoho dalších inspirativních příběhů o lidech, kteří zvolili pro svoje soukromé, firemní i obecní objekty vytápění dřevěnými peletami a nelitují toho.

 

Datum: 8.11.2018
Organizace: Česká peleta, z.s.p.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Obnovitelná energie

Spolupracujeme

logo Česká peleta

Doporučujeme