Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Český průvodce světem kotlů, kamen a dřevěných paliv: časopis Komfortní teplíčko 2018

Chcete mít přehled, kde a jaké kotle nebo kamna na pelety a dřevo u nás pořídit? A kde všude seženete pelety? A k tomu se dozvědět novinky ze světa ekologického vytápění, dotačních možností a dobrých rad, aby vše správně fungovalo? K tou slouží nová rozsáhlá ročenka s přehledem českého trhu - časopis Komfortní teplíčko z dílny národní asociace Klastr Česká peleta.

V časopise také potkáte celebrity, starosty, vizionáře a projektanty, provozovatele penzionů i majitele rodinných domů. Ti se čtenáři sdílejí svoji radost z čistého, bezobslužného a zdravého vytápění dřevěnými peletami a nechávají je nahlédnout do svých kotelen.

Tentokrát najdete v Komfortním teplíčku rozhovor se starostou Horního Jiřetína. V obci, která leží na samé hranici těžebních limitů, chtějí dokázat, že bez uhlí to jde, a tak topí peletami v kulturním domě, zdravotním středisku, ve škole i v řadě bytových domů. Po sedmi letech už říkají s čistým svědomím - vyplatí se to a je to skoro bez práce!

Tváří Komfortního teplíčka a letošním ambasadorem peletového vytápění se stala herečka Klára Issová, která v rozhovoru poprvé promluvila detailněji o tom, proč se vzdala divadla, aby mohla zkusit štěstí v Americe, a jaké to je začít v cizí zemi od píky. Odvaha jí nikdy nechyběla!

Na stránkách časopisu se dále podíváte do peletových kotelen po celé České republice. Inspirovat se můžete v Martinově boudě v Krkonoších, v penzionu Jitkovský mlýn na Vysočině, dvougeneračním rodinném domě u Poděbrad nebo v domově seniorů ve Vojkově u Votic. S kotlem na pelety jako zárukou energetické soběstačnosti zase počítají v unikátním českém projektu Ostrovní dům, kde kotel na pelety slouží dokonce jako zdroj elektrické energie. A peleťák najdete i v plovoucím obydlí Floatwing, které vyvinuli na univerzitě v Portugalsku. Na vodě se může plavit bez připojení k sítím a se zásobou dřevních pelet až 365 dní v kuse.


Komfortní teplíčko ovšem přináší svým čtenářům mnohem víc než inspiraci. Nováčci ve sféře peletového vytápění najdou v časopise praktické návody, jak se vyvarovat chyb při podávání žádosti o kotlíkovou dotaci nebo jak si vybrat správně kotel (nebo postavit kotelnu).

Nový Národní vyhledávač pelet vás nakonec podle toho, kde bydlíte, odkáže na vám nejbližšího dodavatele dřevních pelet. I ve vytápění totiž ctíme principy lokální spotřeby (a navíc ušetříte za dopravu). Součástí časopisu je nakonec také obsáhlý katalog hlavních dodavatelů pelet, briket a kotlů nebo kamen na biomasu. Klastr totiž sdružuje většinu domácích výrobců dřevěných pelet, kotlů a kamen na jejich spalování, takže máte možnost se s nimi seznámit.

Komfortní teplíčko v trafikách nenajdete. K dostání je zdarma na stavebních a topenářských veletrzích, anebo si ho přečtěte online.

Česká peleta, z.s.p.o.
logo Česká peleta, z.s.p.o.

Cílem Klastru Česká peleta je posilování oboru využívání biomasy pro vytápění. Využívání tvarových biopaliv představuje vzájemnou spolupráci produkce pelet a briket z biomasy i dalších tvarových biopaliv a výroby kotlů na biomasu ve všech možných ...