Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Inovativní CARPORT SOLAR od Alukovu – zdroj udržitelné energie a ochrana vozidla

Společnost Alukov, český výrobce terasových, bazénových zastřešení a vířivých van, uvádí na trh novou řadu designových solárních Carportů, které využívají slunce k výrobě elektrické energie pro dobíjení elektromobilu či pro domácnost. Carport Solar tedy poskytuje efektivní možnost využití parkovacího místa k výrobě energie a současně k ochraně vozidla.

CARPORT SOLAR … POHÁNĚNO SLUNCEM

CARPORT SOLAR dokáže při slunečním svitu zásobovat elektrickou energií domácnosti nebo firmy v průběhu celého roku. Rozšíření výkonu domácí nebo firemní fotovoltaické elektrárny umožňuje zvýšení produkce čisté energie a snižuje závislost na tradičních zdrojích. Přispívá tak k udržitelnosti a soběstačnosti v energetickém sektoru. CARPORT SOLAR poskytuje výkon v závislosti na počtu solárních panelů ve střešní konstrukci. Na jedno parkovací místo tak připadá instalovaný výkon více než 3 kWp. Ročně tak vyrobí okolo 3 MWh a přispěje ke snížení emisí o více než 3.000 kg CO2/rok. Například průměrná spotřeba evropské domácnosti činí 4 MWh/rok.

Pro hromadná firemní parkovací místa lze carporty stavět vedle sebe a tím dosáhnout jednak zvýšeného výkonu výroby solární energie a současně umožnit krytá parkovací stání pro celou flotilu.


Kvalitní hliníková konstrukce: Základ pevnosti a odolnosti

Velkou výhodou CARPORTU SOLAR od Alukovu je jeho nenáročnost na údržbu a reprezentativní design. Díky hliníkové konstrukci, která je pro tento typ výrobků nejvhodnější, ušetří majitelé nejen čas, ale i nemalé finanční prostředky spojené např. s možnou korozí ocelové konstrukce nebo dřevěné konstrukce, která se musí pravidelně udržovat. Navíc je design hliníkové konstrukce v porovnání s ocelovou elegantnější. K rodinným domům, k sídlům firem a institucím, zkrátka všude tam, kde je třeba reprezentovat, je ideálním řešením carport z hliníkových profilů. Provedení z hliníkových profilů působí profesionálně, designově a je možno zvolit barvu konstrukce carportu podle vkusu majitele domu nebo podle firemního stylu.

Pozitivem CARPORTU SOLAR také je, že představuje možné řešení pro využití sluneční energie v případě, kdy zákazník nedisponuje dostatkem volného místa pro umístění solárních panelů na střeše domu.
Alukov nastupuje novou éru ve světě obnovitelné energie

CARPORT SOLAR je navržen s důrazem na tradiční kvalitu výrobků a design společnosti ALUKOV. Je koncipován s ohledem na dlouhou životnost, zejména s ohledem na uváděnou 30letou životnost solárních panelů, což zajišťuje výjimečnou trvanlivost a spolehlivost carportu společně s odolnou hliníkovou konstrukcí.

Společnost ALUKOV patří se svou 28letou historií ke špičce ve svém oboru. Jako tradiční česká firma orientující se na export vyváží až 80 % své produkce do destinací po Evropě a USA. Poslední 2 roky se intenzivně věnuje vývoji solárních technologií a integraci do jejich zastřešení. Výsledky této práce jsou nové výrobky v solárním segmentu. Tyto výrobky jsou nabízeny zákazníkům nejen v České republice, ale i v Evropě a USA.

ALUKOV představí CARPORT SOLAR veřejnosti na veletrhu The smarter E Europe v Mnichově od 14.–16. 6. 2023. Zveme tímto do naší expozice B6.320 všechny zájemce o tuto problematiku z celé České republiky.

Již nyní můžete navštívit stránky https://alukov-solar.com pro více informací.
Více zajímavých videí na estav.tvOn-line televize pro architekturu, stavbu a bydlení