opravné prostředky ze zákona 406, když nelze povinnosti splnit
principy referenčních hodnot
kombinace zdrojů a systémů, regulace a monitoring
argumentace pro opatření
registrace
Energetická náročnost budov od 2022
prezenčně středa 1.12.2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Čím vytápět novostavby? Připravili jsme pro vás ucelený přehled

Přemýšlíte, jak budete vytápět vaši novostavbu? Máte na výběr několik možností. Kotle, krby, čerpadla, fotovoltaické elektrárny - co si vybrat? Jaký typ vytápění je pro novostavbu nejvhodnější?

Dnešní novostavby jsou v podstatě všechny nízkoenergetické — mají nízké nároky na spotřebu energie na vytápění. Při výběru vhodného vytápění berte v potaz zejména čas na obsluhu zařízení a servis zdroje (zdroje údržbové a bezúdržbové).

Kotle a krby jsou oblíbené údržbové zdroje vytápění, ale potřebují čištění a vysypávání popela. Musíte mít také skladovací prostory pro palivo (uhlí, dřevo, štěpka, peletky). Nesmíte opomenout ani povinné revizní kontroly.

Mezi oblíbené stálice se řadí plynové kotle

Plynové kotle a tepelná čerpadla jsou bezúdržbové zdroje vytápění, které potřebují servis. V technické místnosti navíc potřebují cca 1—4 m2 prostoru. Nicméně pro jejich další provoz již nejsou potřeba skladovací prostory pro palivo.

Bezúdržbové zdroje vytápění reagují díky termostatům velice rychle na potřeby tepla v domě. Při řešení novostavby je dobré také myslet na to, zda má váš pozemek plynovou přípojku.

Ideálním řešením je elektrovytápění — a v kombinaci s fotovoltaikou získáte i dotaci

Bezúdržbovým zdrojem, který nevyžaduje žádný servis, revize ani servisní kontroly, a přitom vám bude sloužit doživotně, je jen elektrické vytápění. Samotné elektrické vytápění dnes v novostavbách kvůli legislativě neprojde PENB štítkem. Náš tým expertů přesně na míru vašemu domu navrhne takové řešení, které bude vyhovovat jak legislativě, tak vašim požadavkům.

Nahlédněte do článku, kde najdete přehledně vypsané zdroje vytápění novostaveb i s jejich pořizovacími cenami a dalšími provozními náklady.

Přehledně - jak vytápět novostavby


SOLIDSUN s.r.o.
logo SOLIDSUN s.r.o.

Česká firma Solidsun s.r.o. se specializuje na výstavbu fotovoltaických elektráren pro rodinné domy, firmy a FV parky v ČR a EU. Solární elektrárnu instalují na klíč včetně vyřízení dotace. O klienta se staráme i po instalaci elektrárny - zajišťujeme ...

 
 
Reklama