Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Jak to bude s dotacemi na solární elektrárny?

V posledních dnech proběhly v médiích zprávy o tom, že vláda schválila nižší podporu pro solární elektrárny. Postihne změna i zájemce o fotovoltaiku z řad majitelů rodinných domů? Odpověď je nikoliv.

Změna podpory pro obnovitelné zdroje by měla vést k roční úspoře až 10 miliard korun. Tato změna se však týká velkých fotovoltaických parků vystavených mezi roky 2009 až 2012. Ty měly velký vliv na růst cen energií i přes to, že se na celkové výrobě elektřiny podílejí jen v jednotkách procent.

Fotovoltaických elektráren pro rodinné domy a firmy se tato nová regulace netýká. Dotace pro domácí fotovoltaiku pochází z prodeje emisních povolenek a podle oficiálních prohlášení na stránkách ministerstev se chystají další podpůrné programy či prodlužování stávajících. Jedním z důvodů je dodržení závazku EU 2020 a 2030, ve kterém jsme se jako ČR zavázali k vysoké úspoře energie a využití velkého množství obnovitelných zdrojů, ke kterým solární energie neodmyslitelně patří.

Snížení podpory solárních elektráren se nedotkne zájemců z řad majitelů rodinných domů. I nadále dosáhnou na běžnou výši dotace, kterou našim zákazníkům smluvně garantujeme. Je v zájmu vlády, ČR i EU, aby byly domácnosti i nadále podporovány ve snaze o nákup ekologických a soběstačných fotovoltaických systémů, a tím snižovat zátěž na životního prostředí a potřebu rozšiřování kapacit klasických elektráren,“ říká Pavlína Kolderová výkonná ředitelka SolidSun, předního dodavatele fotovoltaických elektráren.

SOLIDSUN s.r.o.
logo SOLIDSUN s.r.o.

Česká firma Solidsun s.r.o. se specializuje na výstavbu fotovoltaických elektráren pro rodinné domy, firmy a FV parky v ČR a EU. Solární elektrárnu instalují na klíč včetně vyřízení dotace. Nově rozšiřuje nabídku o kompletní dodávku tepelných čerpadel, ...

 
 
Reklama