Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Proč je správný čas na pořízení fotovoltaické elektrárny?

V dnešní době, kdy se každým rokem zvyšují ceny za energie, tak je vlastní fotovoltaika doslova vysvobozením od vysokých nákladů na elektřinu a to nejen pro starší generaci.

Pokud máte rodinný dům je zcela jasné, že o své sídlo chcete pečovat a zvelebovat jej. Mohou to být vnitřní či vnější rekonstrukce, bazén, sauna nebo fotovoltaické panely na střeše. A právě majitelé, kteří přemýšlejí o pořízení fotovoltaické elektrárny, by si měli přečíst tento krátký článek a popřemýšlet nad solární elektrárnou jako nad chytrou investicí do budoucna.

Zájem o solární elektrárny je každým rokem vyšší a není se čemu divit. Díky tomuto zařízení můžete topit, ohřívat užitkovou vodu nebo využívat domácí spotřebiče za pomoci energie ze slunce.

Návratnost elektrárny se odvíjí od její velikosti a výše dotace. Nejmenší FVE s ukládáním přebytků do vody, ale s čerpáním maximální dotace, má návratnost 6 let. S každým dalším navýšením výkonu se návratnost snižuje.

V brzké době se fotovoltaické elektrárny stanou součástí rodinný domů trvale jako se tak stalo i se zateplením. Na ekologii se klade neustále větší důraz a bude zcela běžné mít na střeše rodinného domu fotovoltaické panely stejně jako je dnes běžné třídění odpadu, topení tepelných čerpadlem či zachytávání dešťové vody k zalévaní zahrady.

Cena solárních panelů neustále klesá, proto je ideální čas využít toto řešení a založit svou spotřebu na čisté energii.

SOLIDSUN s.r.o.
logo SOLIDSUN s.r.o.

Česká firma Solidsun s.r.o. se specializuje na výstavbu fotovoltaických elektráren pro rodinné domy, firmy a FV parky v ČR a EU. Solární elektrárnu instalují na klíč včetně vyřízení dotace. Nově rozšiřuje nabídku o kompletní dodávku tepelných čerpadel, ...

 
 
Reklama