Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Plné propojení Tepelného čerpadla a Hybridní fotovoltaiky s Domácí automatizací

Datum: 4.12.2018 4:39  |  Organizace: SunnyCold  |  Firemní zpráva

Moderní a přehledné komunikační rozhraní produktů společnosti SunnyCold ve formátu JSON umožňuje plné a jednoduché začlení výrobků do domácí automatizace pomocí protokolu TCP/IP.

SunnyCold
Myslíkova 14
395 01 Pacov

e-mail:
web:www.sunnycold.cz

Plné propojení Tepelného čerpadla a Hybridní fotovoltaiky s Domácí automatizací

V dnešní době se chytré domácnosti stávají čím dál více populární, propojení s technologiemi v nich však není vždy to jak by se mělo TZB v dnešní době propojovat a regulovat. Ve většině případů je regulace zdroje tepla prováděna pomocí logiky vypnuto/zapnuto a data výroby fotovoltaické elektrárny jsou pouze v podobě čítače z elektroměru. Rozhraní tepelných čerpadel firmy SunnyCold umožňuje integrovat v několika úrovních. Od pouhého sdílení teplotních čidel, skrze požadavku na teplotu vzduchu až po plnou kontrolou nad teplotami vody do topných okruhů.
V případě domácnosti s Hybridní fotovoltaickou elektrárnou Airsun SC lze ze stejného místa číst i všechny dostupné údaje přes aktuální výrobu, čítače výroby, kapacitu baterie až po hodnoty měřené čidlem solární radiace říkající možnou výrobu v aktuální čase. Stejně tak lze číst a řídit stav nabíjení elektromobilu. Aktuálně jsou výrobky firmy SunnyCold instalovány v integraci s domácí automatizací Tecomat, Domotron, Ctrestron a Loxone. Majitel má tak vše pod kontrolou díky jednomu uživatelskému panelu či mobilní aplikaci. Integrátor má tak k dispozici všechna data z výrobků firmy SunnyCold, aby mohl nejlépe sladit systém nejen pro komfort, ale i s ohledem na úsporu energie v domácnosti.
Více informací na rubes@sunnycold.cz
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Konference o klimatu přinesla pravidla, ne řešení

19.12.2018 | ČTK
Pozitivním výsledkem světové konference o klimatu COP24 v polských Katovicích je, že byla přijata pravidla pro uplatňování závazků pařížské dohody z roku 2015, shodují se ekologové a experti, které dnes oslovila ČTK.

Chytré bytové domy mají společnou fotovoltaiku, baterie, nabíječku elektromobilů a nižší účty za elektřinu

17.12.2018 | Mgr. Ing. Anna Francová, Frank Bold Advokáti, s.r.o., Frank Bold Advokáti, s.r.o.
Dodávky elektřiny přímým vedením od solárních panelů do bytových jednotek, tedy bez využití veřejné rozvodné sítě, jsou z technického hlediska poměrně jednoduché.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 18.12.2018 19:06

Vliv tepelné ztráty potrubí na energetickou bilanci solární soustavy

17.12.2018 | doc. Ing. Petr Horák, Ph.D., Ing. Karolína Vyhlídalová, VUT v Brně, Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov
Článek se zabývá analýzou tepelné ztráty trubních rozvodů v modelu malé solární soustavy vytvořené v energetickém simulačním nástroji TRNSYS. Pozornost je věnována dopadu ztráty tepla potrubím na celkovou energetickou bilanci. Bylo zvoleno několik variant délky potrubí pro jeden typ soustavy. Výsledky uvedené v články názorně prezentují vliv různých délek potrubí na tepelné ztráty a následný dopad na energetickou bilanci sledované soustavy.
diskuse: 1 příspěvek, 17.12.2018 14:02

Podíl OZE na hrubé konečné spotřebě energie v sektoru vytápění a chlazení v letech 2010-2017

14.12.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Vývoj podílu OZE na spotřebě energie určuje nutnost a závažnost změn. Trend mírného poklesu podílu OZE v sektoru Vytápění a chlazení si v dekádě 2021 až 2030 vynutí zásadní změny.

HE3DA – instalace v nevadské poušti a vodíkový vysokozdvižný vozík

13.12.2018 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Jana Procházku z HE3DA jsme zastihli na konferenci Smart energy forum, kde hovořil o nové referenci v USA. Spolu s Vladimírem Matolínem ze společnosti Leancat na konferenci představili také vysokozdvižný vozík poháněný bateriemi a palivovým článkem.

Témata 2018

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

In-počasí v ČR
CAD a BIM knihovny

Partneři - Obnovitelná energie

Spolupracujeme

logo Česká peleta

Doporučujeme