Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Kde pořídit komponenty pro fotovoltaiku

Ceny energií, které vystřelily do astronomických výšin, zapříčinily nebývalý zájem o alespoň částečnou energetickou soběstačnost. První v řadě je fotovoltaika, ale velmi často také v kombinaci s tepelným čerpadlem. V době, kdy jsou nejisté dodávky plynu a absence pelet na trhu, se kombinace právě fotovoltaiky a tepelného čerpadla jeví jako ideální.


Instalace fotovoltaických panelů reference Argos elektro a.s., jejichž produkty jsou dostupné na merXu – online trhu pro firmy

Vysoká poptávka vs. nedostatek komponent

Instalační firmy, tak jako jedno z mála odvětví, mají v současné době o zakázky dlouho dopředu postaráno. Jejich kapacita je na měsíce dopředu vyčerpaná. Brzdí je však především nedostatek komponent pro solární systémy.

Dlouhé lhůty instalace fotovoltaické elektrárny tak nejsou dány pouze zvýšenou poptávkou, ale především narušenými dodavatelskými řetězci, které zpřetrhal již Covid. Na jaře letošního roku se tak zablýsklo na lepší časy. Dnes je ale zase všechno jinak.

Spolehlivý dodavatel? Na merXu!

Široká nabídka produktů nejen pro fotovoltaiku na merXu.com
Široká nabídka produktů nejen pro fotovoltaiku na merXu.com

Instalační firmy tak nejsou zaměstnány jen velkou poptávkou, ale také hledáním nových dodavatelů. Velkým pomocníkem jim v tomto ohledu může být mezinárodní online trh pro firmy – merXu, který se těší velké oblibě jak mezi nakupujícími firmami, tak prodejci. Jedním z takových prodejců je například firma ARGOS ELEKTRO, a. s., která se zabývá mimo jiné i prodejem komponent pro fotovoltaiku, ale nabízí i technická a certifikační školení pro montážní firmy, školení MPaO s certifikací pro montáž FVE s možností čerpat dotace z programu NZÚ, výpočty na FVE, nebo dotační tituly na FVE. Stejně tak instalačním firmám může pomoci s indikativními technickými návrhy FVE od rodinných domů po výrobní haly. Velký dodavatel, jako je ARGOS ELEKTRO, a. s., nepodceňuje žádnou příležitost najít si nové odběratele po celé Evropě. Změny podmínek v jednotlivých zemích mohou být pro prodejce velkou ránou, jako například v Polsku, které změnilo podporu fotovoltaiky. Tamní vláda se rozhodla, že musí zatáhnout za dotační brzdu. Polští prodejci se tak budou muset přeorientovat na jiný sortiment, nebo se porozhlédnout po okolních trzích. Opět mohou nabízet solární systémy prostřednictvím mezinárodního trhu pro firmy – merXu, který je v Polsku velmi oblíbený. Mohou tak snadno exportovat do Česka, Maďarska, Německa, Estonska, Litvy, Rumunska nebo na Slovensko a oslovit tak tisíce dalších firem.

Největší evropský trh pro firmy

merXu propojuje firmy v různých zemích a oborech. Fotovoltaikou to na merXu nekončí. Stejně tak je možné zde najít dodavatele komponent pro elektromobilitu, nebo montážní firmy. S rostoucí nabídkou na merXu roste i poptávka. Firmy, které zalistovaly na merXu své produkty nebo služby, tak společně vytváří největší evropský trh a jsou díky němu silnější. V době, kdy nás ovlivňují globální události, není možné soustředit se pouze na lokální trh, ale je potřeba budovat si dodavatelské vztahy v co nejširším měřítku. Mezinárodní obchod probíhá napřímo mezi firmami, přičemž každá z firem komunikuje ve vlastním jazyce. Překlad umožňuje merXu přímo v messengeru, kde spolu firmy sjednávají podmínky obchodu. Jednoduché online prostředí dělá obchod rychlejší a efektivnější.

Je to zdarma

Obchodování na merXu je zdarma od registrace, přes zalistování produktů nebo služeb, vystavení poptávky, až po uzavření obchodu. Registrací na merXu firmy získají přístup k milionům produktů a služeb z 8 evropských zemí, bezplatnou vnitrostátní a mezinárodní dopravu, jistotu bezpečné transakce, protože se obchoduje pouze mezi ověřenými firemními účty. V neposlední řadě mohou využít flexibilní nabídku – pokud na merXu nenajdete produkt, který hledáte, můžete kdykoli zadat poptávku.

Položky lze nalézt prostřednictvím rozsáhlého stromu kategorií nebo vyhledávače na domovské stránce merXu. Dostupná možnost „Požádat o nabídku“ vám umožňuje se přímo propojit s prodávajícím, probrat technické detaily produktu a dohodnout si individuální podmínky obchodu.

merXu umožňuje firmám najít nové dodavatele na mezinárodních trzích prostřednictvím široké nabídky a možnosti poptávek.
merXu umožňuje firmám najít nové dodavatele na mezinárodních trzích prostřednictvím široké nabídky a možnosti poptávek.
 
 
Reklama