Kodaň 2009 - Nový návrh klimatického fondu. Projekt CCS je prozatím odložen. Jako problém se začíná jevit finanční pomoc po roce 2012. Japonsko nabídne 10 miliard dolarů.
16.12.2009
OPOP s.r.o.
Peletkový kotel Woody je univerzální kotel, který lze požít pro tři výkony hořáku 16 kW, 24 kW, 30kW. Je vyroben z plechu tl. 6 mm a vyniká svou konstrukcí a designem. Jedná se o plně automatický způsob vytápění, vč. automatického zapalování.
16.12.2009
GRAITEC s.r.o.
Komplexní řešení AutoCAD a CADKON za vánoční cenu. Využijte ojedinělou nabídku a za bezkonkurenční cenu si pořiďte v praxi osvědčené CAD pracoviště. Nabídka platí jen do 24.12.2009.
Nový kotel v Plzeňské teplárenské umožní nahradit dřevní štěpkou šestinu dosud spalovaného uhlí, jedná se o v tuzemsku největší kotel na samostatné spalování biomasy.
16.12.2009
COLT International, s.r.o.
Integrované technologie společnosti Colt využívají pro vytvoření energeticky efektivních budov přírodní prvky a přispívají k vytvoření udržitelného prostředí. Systémy COLT dodávají budovám nezaměnitelný vzhled, aniž by byla dotčena jejich funkčnost.
Pokud v Kodani nedojde k dohodě, hrozí vážná mezinárodní krize. Obnovitelným zdrojům energie patří budoucnost. Temelín je jen dočasné řešení. To vše lze vyčíst z názorů Bedřicha Moldana.
Kodaň 2009 - Bangladéšská delegace přednesla své návrhy. Africká unie hrozí zmrazit klimatickou dohodu. Doposud oznámené cíle snížení emisí jsou příliš nízké, říkají vědci.
Kodaň 2009 - První oficiální návrh smlouvy o klimatu. G-77: Pomoc EU je nedostatečná. Mexiko dobrovolně nabízí snížení emisí. Afrika zvažuje tvrdší požadavky vůči vyspělým státům.
14.12.2009
ESEL TECHNOLOGIES, s.r.o.
Kotelna Guntamatic s nejprodávanějším automatickým kotlem v Evropské unii značky GUNTAMATIC BIOSTAR se stala první kotelnou ve Středočeském kraji, jejíž majitel skutečně obdržel od státu dotaci v částce 95.000 Kč z programu ZELENÁ ÚSPORÁM.
Slovenská elektrizační přenosová soustava (SEPS) odmítla většinu žádostí o výstavbu solárních elektráren s tím, že by jejich uvedení do provozu ohrozilo regulaci sítě.
Kodaň 2009 - Dánsko připraveno poskytnout 0,16 miliardy EUR na pomoc rozvojovým zemím v letech 2010-2012. Čína obvinila USA, EU a Japonsko z příliš nízkých ambicí v oblasti snižování emisí.
Návrh závěrečného dokumentu z Kodaně 2009 hovoří o závazku snížení emisí rozvinutých zemí o 80 % do roku 2050. Návrh zákona předložený do Parlamentu obsahuje ve stejné souvislosti číslo pouze 50 %.
Jednoduché a rychlé zdění, vynikající tepelněizolační vlastnosti, vysoká pevnost zdiva a zdravé vnitřní prostředí pro bydlení. Cihelné bloky HELUZ THERMO STI a HELUZ FAMILY.
9.12.2009
FRONIUS Česká republika s.r.o.
Fronius na nové adrese! Naleznete zde zastoupení všech 3 divizí společnosti Fronius a nové “Národní technologické centrum” pro Vaše svarové zkoušky, konzultace, školení a semináře. Dolní Měcholupy, Praha 10.
Veškeré snahy Evropské unie bez celosvětové podpory (a zejména pak Číny a USA, jakožto dvou největších emitentů) nemají potenciál zvrátit celosvětový trend nárůstu emisí CO2.
4.12.2009
V Klášterci nad Ohří zpracovávají projekt na rekonstrukci areálu koupaliště. Plánuje se využití solárních kolektorů pro úsporu energie a prodloužení plavecké sezony a také nové atrakce.
V dnešních interpelacích poslanců na předsedu vlády zazněla i kritika průběhu dotačního titulu Zelená úsporám. Premiér slíbil, že požádá ministra životního prostředí o vysvětlení a opatření.
2.12.2009
Energetický regulační ústav snížil sazbu za výkup elektrické energie z fotovoltaických elektráren, ale trh bude i nadále velice živý, říká Filip Malán ze společnosti Soleg.
Cena elektřiny pro domácnosti příští rok klesne o 3,6%
27.11.2009
Nové ceny elektřiny pro domácnosti platné od 1. ledna 2010 naleznete v rubrice Ceny paliv a energií. Na stejném místě jsou k dispozici výkupní ceny elektřiny z OZE doplněné již o výkupní ceny z fotovoltaiky.
Jednou z prvních výstavních a veletržních akcí po novém roce bude již tradičně výstava Infotherma, která se koná ve dnech 18. - 21. ledna 2010 na Výstavišti Černá Louka.