Loni se v Evropě postavilo 29 gigawattů (GW) nových výrobních kapacit energie, z nichž přes dvě třetiny tvořily obnovitelné zdroje – šlo hlavně o větrné a sluneční elektrárny.
Od 15. března 2016 je možné podávat žádosti o dotace na energetické úspory v bytových domech v Praze. Dotace jsou poskytovány v rámci 2. výzvy pro bytové domy programu Nová zelená úsporám. Druhá výzva je kontinuální a bude otevřena do konce roku 2021. Výzva nabízí vyšší maximální podporu, a to 30 % způsobilých výdajů.
Tepelná čerpadla jsou v Číně na vzestupu v souvislosti s vládní politikou energetických úspor, která podporuje vývoj a používání obnovitelných zdrojů energie. V roce 2016 se poprvé veletrhu ISH China & CIHE zúčastní asociace KNX, která představí mezinárodní komunikační standardy, inteligentní řídicí technologie a trendy v průmyslu.
Administrativní budova Aviatica poutá již několik měsíců pozornost všech, kteří projíždějí v Praze po Radlické ulici. Oblý prosklený objekt je totiž úplně jiný, než většina ostatních tuzemských administrativních center. A to nejen z hlediska architektury, ale i díky špičkovému technologickému vybavení.
Moderní kotelny na dřevní biomasu financované a provozované společností IVORY Energy přináší školám, nemocnicím, bytovým domům, ale i celým obcím podstatné snížení nákladů na výrobu tepla a ohřev teplé užitkové vody i zlepšení kvality ovzduší v lokalitě. Kotelny využívají špičkové rakouské kotle Fröling.
Recenzovaný Článek popisuje principy a reaktory používané při zplyňování. Jedná se o proces, při němž z tuhých paliv (uhlí, odpady a biomasa) získáváme plyn. Ten potom můžeme využít v kogenerační jednotce (pístový motor nebo spalovací turbína) k výrobě elektrické a tepelné energie s vyšší účinnosti, než klasickým spálením v kotlích.
Po revoluci chtěl Marek Černocký rozjet neziskový projekt, který by v Čechách popularizoval vědu. Hledal odpovědi na otázky: Jak zařídit, aby dary sponzorů sloužily pořád? Jak je investovat, aby přinášely dlouhodobý užitek? A jak propojit podnikání a charitu v jedné organizaci? V roce 1999 přišel s nápadem vložit mezi dárce a charitu investici do vodní elektrárny.