Představení domácí baterie HE3DA na výstavě Smart energy forum 2017

Datum: 11.10.2017  |  Organizace: Solární novinky.cz  |  Firemní článek

Společnost HE3DA získala miliardovou investici do výroby nových baterií. Zároveň představila koncept baterie pod názvem PowerBox, který disponuje úložnou kapacitou 5kWh a představuje energetickou banku s vysokou bezpečností.

Baterii PowerBox si mohou prohlédnout návštěvníci výstavy Smart Energy Forum 2017, která proběhne ve čtvrtek 26. října 2017 v Praze. Vstup na výstavu je bezplatný, je nutná online registrace.

Určeno primárně pro domácnosti

HE3DA powerbox
HE3DA powerbox

Baterie PowerBox představuje záložní zdroj, který je primárně určen jako úložiště elektrické energie pro domácnosti. První dodávky PowerBoxu a velkých kontejnerových úložišť budou realizovány po dostavbě projektu velkovýrobní haly v Horní Suché u Ostravy v roce 2019. Do výroby nových baterii společnost investuje 1 miliardy korun díky skupině českých investorů, kteří HE3DA finančně podpoří. Díky robustnějším (silnějším) elektrodám a delšímu nabíjení bude nová baterie sloužit jako energetická banka pro skladování velkého množství energie s vysokou bezpečností a za co nejnižší cenu. Díky nízkému vnitřnímu odporu a vnitřnímu chlazení elektrolytem disponuje baterie řádově vyšší kapacitou, než je dosažitelná u současných lithiových baterií.

Kromě toho je baterie HE3DA ideálním prostředkem pro zálohování energie z obnovitelných zdrojů, například solárních elektráren. Česká baterie navíc zabere pouhý zlomek prostoru oproti nyní používaným systémům. Úspěch baterii HE3DA spočívá zejména v odlišném způsobu výroby. Zatímco nynější lithiové baterie se vyrábějí z tenkých elektrod v podobě kovových fólií, na nichž je nalepena aktivní vrstva, baterie od HE3DA má vlisované články ne vertikálně, ale horizontálně formou tabletek do rámu.

Největší výstava domácích baterií

Na výstavě Smart Energy Forum 2017 se představí celkem 20 firem, které zde budou vystavovat nejen domácní baterie, ale také „chytré“ panely až s 50-ti letou životností. Mezi dalšími zajímavými exponáty budou například fotovoltaické střídače nové generace od společnosti Solar Edge.

Návštěvníky výstavy potěší i prohlídka elektromobilů s možností testovacích jízd – Tesla, BMW, Nissan nebo BYD.

Výstava Smart Energy Forum 2017 proběhne dne 26. října v Praze (Hotel Artemis- součást hotelového komplexu Olympik, U Sluncové 14, Praha 8). Vstup na výstavu je bezplatný, ovšem s podmínkou online registrace.

 

Datum: 11.10.2017
Organizace: Solární novinky.czSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Obnovitelná energie

logo NELUMBO
logo HOTJET
logo VIESSMANN

Spolupracujeme

logo Česká peleta

 
 

Aktuální články na ESTAV.czV Praze na Pankráci začala stavba budovy Mayhouse za 443 mil. KčSkladba ploché střechy jednoplášťové a dvouplášťovéDomov plný dobré energie s Yello EnergyBuďte letos o Vánocích originální. Zabalte dárek do vlastní dřevěné krabičky