Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Solární systém Helioset

Značka PROTHERM opět představuje jednu z novinek ve svém portfoliu - solární systém HELIOSET a zároveň tím nabízí možnosti spojené se snižováním energie potřebné na ohřev TV.

S ohledem na stále se zvyšující nároky na snižování energií a potažmo finance vynakládané v dnešní době na energii pro ohřev TV, je bezesporu jedním z hlavních řešení tohoto problému, využití potenciálu solárního záření. Solární energie neškodí přírodě a tím pádem jde o ekologicky a ekonomicky šetrné řešení.

HelioSet od PROTHERMU

je uceleným solárním beztlakovým systémem pro ohřev TV termickými solárními kolektory a je možno ho zapojit v kombinaci s plynovým kotlem nebo elektrickým kotlem značky Protherm. HelioSet se skládá ze dvou deskových horizontálních kolektorů HelioPlan, bivalentního 250l zásobníku, který je vybaven regulační jednotkou a dalším příslušenství nezbytným pro správnou funkci celého systému.

Přednosti solárního systému HelioSet...

Dnešní nabídka různých termických solárních systémů je velice pestrá, ale neřeší důležité aspekty dnešního stavebnictví, kde se většinou zapomíná na vytvoření technické místnosti pro veškeré domovní technologie.

Systém HelioSet na tuto část myslí a jeho síla je v kompaktním zásobníku TV, který je pro své rozměry nenáročný na prostor. Jednoduché konstrukční řešení pro správné uchycení solárních kolektorů na různé druhy střešní krytiny. Také vybavenost zásobníku je pestrá, obsahuje totiž všechny potřebné prvky pro instalaci takovéhoto solárního systému a to je např. integrovaná regulační jednotka, vysokoúčinné oběhové čerpadlo, solární nemrznoucí kapalinu, apod.

Moderní technologie...

Jeli aktivován solární systém HelioSet, začne vysokovýkonové oběhové čerpadlo vytláčet solární kapalinu do solárních kolektorů a probíhá cirkulační cyklus mezi kolektory a výměníkem v zásobníku. Po skončení tohoto procesu, tedy po dosažení požadované teploty TV, steče solární kapalina samospádem zpět do zásobníku kde se shromažďuje v topné spirále s velkým objemem. Konstrukčně je zásobník koncipován jako bivalentní z důvodu možného ohřevu TV pokud není solární záření dostačující. Za těchto okolností je poté regulačním prvkem solárního zásobníku aktivován externí zdroj.

Výhody Heliosetu:

  • beztlakový systém zamezuje možným problémům s protimrazovou ochranou ale i přehříváním v letním období
  • jednoduchá a rychlá montáž - odpadá komplikované tlakové plnění nemrznoucí kapalinou a následné odvzdušnění
  • jednoduchá obsluha, pomocí integrovaného regulátoru
  • nenáročný na prostor, díky kompaktnosti bivalentního zásobníku a jeho rozměrům
  • systém nevyžaduje další komponenty jako jsou: expanzní nádoba, odvzdušnění, apod.

Kombinace, která osloví ...

Díky nové technologii a regulačnímu prvku umožňuje HelioSet již zmíněnou možnou kombinaci s různými typy systémových kotlů pro ohřev TV např. s elektrickým kotlem Protherm RAY. Taková to kombinace je velice zajímavou nabídkou pro moderní výstavbu rodinných domů či rekonstrukcí. Vzhledem k jednoduchosti a cenové dostupnosti takovéto variace je i z montážního hlediska nejjednodušším systémem v přípravě TV a vytápění.

Samozřejmostí je i kombinace s plynovými kotli značky Protherm, jako je nový kondenzační kotel Panther Condens či nekondenzační plynový kotle Panther v.18, v.19.

Na závěr...

Součástí produktů značky Protherm je i široká nabídka příslušenství.

Nový solární set HelioSet je registrovaný v rámci národního dotačního programu ZELENÁ ÚSPORÁM.

Protherm (Vaillant Group Czech s.r.o.)
logo Protherm (Vaillant Group Czech s.r.o.)

Společnost Protherm, která velmi sebevědomě vstoupila v roce 1991 na český trh se svým elektrokotlem, patří v současné době mezi přední české značky tepelné techniky. Díky zapojení do koncernu Vaillant Group exportuje Protherm své výrobky do mnoha zemí ...