Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

S přebytky elektřiny z malých FVE si velmi dobře poradí Bonus S-Power

Finanční úspora, energetická soběstačnost, šetrnost k životnímu prostředí. To jsou nejčastější důvody, proč lidé uvažují o pořízení solárních systémů. Při rozhodování o vhodné fotovoltaice pro domácnosti je dobré se zaměřit i na to, co se stane s vyrobenou elektřinou, kterou v domácnosti nespotřebujete.


Řešení pro stoprocentní využití přebytků z malých fotovoltaických elektráren nabízí již od dubna 2017 Bohemia Energy ve spolupráci se společností S-Power, a to skrze produkt nazvaný Bonus S-Power. Nyní jej mohou využít také zákazníci Europe Easy Energy, X-Energie a Comfort Energy.

Benefitem našeho řešení je, že pokud vyrobíte elektřiny více, než sami spotřebujete, za výhodných podmínek ji od vás odebereme a použijeme pro ostatní klienty, kteří ji v ten samý okamžik spotřebují. Vaši dodávku oceníme aktuální tržní cenou a peníze vám ukládáme na vašem zákaznickém účtu,“ shrnuje výhody Bonus S-Power Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy a dodává: „Můžete si to také představit jako virtuální baterii, kde se vámi dodaná elektřina ukládá v podobě peněz. Výhodou je, že nemusíte pořizovat skutečnou baterii. Peníze si pak ‘vyzvednete’ při pravidelném vyúčtování elektřiny. Chcete-li si však vámi vyrobenou elektřinu ponechat na dobu, kdy ji budete potřebovat, můžete si zvolit řešení s bateriovým úložištěm.
Transparentní výkup za velkoobchodní ceny

Produkt Bonus S-Power nemá paušální poplatek, ale cenu za dodanou energii, a to 300 Kč/MWh bez DPH. „Zároveň zákazníci, kteří si instalují solární elektrárnu od našeho partnera, firmy S-Power, jsou dva roky od platby za službu osvobozeni,“ dodává Libor Holub. To je bezkonkurenčně ekonomicky nejvýhodnější řešení na přebytky energie na trhu. Navíc s benefitem, že směna probíhá ne za stanovenou cenu, ale za tržní cenu elektřiny. To je většinou v poledne, tedy v době, kdy FVE generuje největší přebytky a lidé jsou nejčastěji mimo domácnost.

Pokud máte v systému fotovoltaické elektrárny ještě vlastní lithiovou baterii, můžete nabíjet energii buď z FVE nebo ze sítě, když je elektřina levná. A přebytky pak pouštět do sítě v době, kdy je cena elektřiny nejvyšší.

Výše odměny za přebytky je stanovena na základě velkoobchodních cen a podle skutečné dodávky přebytku vyrobené elektřiny do sítě. Vy tak získáte maximálně atraktivní cenu, která může v danou chvíli být. O nic se přitom nemusíte starat. Informaci o tom, kolik elektřiny vaše domácnost spotřebovala ze sítě, kolik za ni zaplatíte, kolik přebytečné elektřiny jste naopak dodali obchodníkovi a kolik za ni obchodník zaplatí vám, se dozvíte na pravidelné měsíční vyúčtovací faktuře. Vy se už o nic nestaráte a jen si užíváte své elektřiny.


Výhody Bonus S-Power

Cenová výhodnost: není pevný měsíční paušál, cena za využití služby je dle dodaného množství energie za 300 Kč/MWh bez DPH. Pro klienty S-Power je na 2 roky zdarma.

Bez obslužnosti: uživatel nemusí kontrolovat „kapacitu“ virtuální baterie, měnit ji podle aktuálního stavu a nemusí volit, kdy využije nastřádanou kapacitu. Vše se děje bez omezení a zcela automaticky každý měsíc ve vyúčtování za elektřinu.

Nejvyšší možný výnos: z povahy FVE, která vyrábí nejvíce v poledne, kdy zpravidla v domácnostech její uživatelé nejsou, a z povahy ceny elektřiny na trhu, která je nejvyšší v létě v poledne, je výnos nejvyšší možný.

Více o fotovoltaickém řešení od Bohemia Energy se dozvíte zde.

Podívejte se, jak vypadá instalace domácí solární elektrárny na rodinném domku.

BOHEMIA ENERGY entity s.r.o.
logo BOHEMIA ENERGY entity s.r.o.

Společnost Bohemia Energy entity s.r.o. vznikla v roce 2005 a již v roce 2006 jako první alternativní dodavatel začala na nově liberalizovaném trhu nabízet elektřinu nejen firmám, ale i domácnostem. V roce 2007 rozšířila svou působnost a pod značkou ...