Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Viessmann má vlastní zdroj čisté elektřiny. Jde to i bez dotací

Datum: 19.4.2018  |  Organizace: VIESSMANN, spol. s r.o.  |  Firemní článek

Společnost Viessmann sází na moderní technologie a proto část spotřeby energie ve svém sídle v Allendorfu pokrývá z nového solárního parku o výkonu 2 MW. Zároveň ukazuje, že čistá elektřina se vyplatí i bez dotací.

VIESSMANN, spol. s r.o.
Plzeňská 189
252 19 Chrášťany

tel.:257 090 900, fax: +420 257 950 306
e-mail:
web:www.viessmann.cz  www.facebook.com/Viessmann.cz

Další stavební kámen v projektu Efektivita Plus určuje měřítka při vlastní výrobě elektřiny

Plocha 45 000 m2, 7400 fotovoltaických modulů a výnos elektřiny 1,8 GWh za rok: ve svém sídle v Allendorfu (Eder) uvedla firma Viessmann – jeden z předních mezinárodních výrobců energetických systémů – po téměř pětiměsíční stavební fázi do provozu nový solární park. Vlastní výroba elektřiny se tak zvýšila o 50 %. V budoucnu pokryje dalších 7 % potřebné elektřiny v sídle firmy solární energie.

Projekt Efektivita Plus, který byl vyznamenán cenou, pokračuje dále

Energetická účinnost a ochrana zdrojů představují u firmy Viessmann již po léta jasné cíle. Důležitým milníkem na této cestě je projekt Efektivita Plus v rámci strategie udržitelnosti firmy Viessmann.

Projekt byl zahájen v roce 2006. Využitím dostupné techniky a integrací obnovitelných energií, jako je biomasa, bioplyn a solární elektřina, do energetického mixu bylo již v roce 2012 dosaženo v sídle firmy ambiciózních cílů Spolkové vlády zaměřených na energii a životní prostředí pro rok 2050.

Nový solární park v sídle firmy ViessmannNový solární park v sídle firmy ViessmannNový solární park pokrývá kolem 7 % potřebné elektřiny v sídle firmy Viessmann v Allendorfu (Eder).

Množství 1,8 GWh vyrobené v novém solárním parku spotřebuje z velké části společnost Viessmann Werke Allendorf GmbH, zbývající množství se ekonomicky využije pro jiné společnosti Viessmann, malý podíl přebytků se obchodně uplatní na energetické burze. Zvláštnost zařízení se skrývá v detailu: s výkonem 2 MW a velikostí 4,5 ha je solární park Viessmann jedním z prvních této velikosti v Německu, který není odkázán na dotace, jako je úhrada podle zákona o obnovitelných energiích.

Nejmodernější technologie

Od plánování až po realizaci byla použita nejmodernější digitální technologie. Pomocí podrobného 3D modelu krajiny byly dokonale vzájemně sladěny veškeré komponenty. Během výstavby byla zpracována zjištěná geodata na serveru, čímž vznikl přesný obraz zařízení, který dále slouží kontrole a údržbě. Tato metoda nepomohla pouze k výraznému zkrácení doby stavby a snížení nákladů při stavbě, ale zvyšuje i kvalitu a bezpečnost zařízení v běžném provozu.

 

Datum: 19.4.2018
Organizace: VIESSMANN, spol. s r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Obnovitelná energie

Spolupracujeme

logo Česká peleta

Doporučujeme