Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Wienerberger získal stříbro v soutěži E.ON Energy Globe

Společnost Wienerberger získala krásné druhé místo se svými fotovoltaickými moduly Wevolt integrovanými do střechy.

V letošním roce se do E.ON Energy Globe přihlásilo 165 udržitelných projektů. Společnost Wienerberger širokou veřejnost zaujala už při rozhodování o tom, který z projektů získá divokou kartu a půjde rovnou do finále. Hlasy příznivců jí tak zajistily nejen přímý postup, ale nakonec i celkové druhé místo. Lidé všem šesti finálovým projektům poslali téměř 10 tisíc hlasů. Nejlepším tuzemským ekologickým a udržitelným projektem roku se stal kyjovský start-up MYCO, který se zaměřuje na výrobu obalových materiálů z houbového mycelia.

Wienerberger soutěžil s inovativním Wevolt X-Tile řešením solárního modulu, který je integrovaný do krytiny a nijak nenarušuje hmotu a estetiku střechy budovy. To majiteli stavby přináší krom využití energie z obnovitelných zdrojů i celou řadu dalších benefitů.

Slavnostní vyhlášení výsledků letošní soutěže E.ON Energy Globe odvysílala Česká televize v sobotu 22. října 2022 na programu ČT1. Ocenění za naši společnost převzal Daniel Frejvald.

„Z umístění v soutěži E.ON Energy Globe mám velikou radost. Investovali jsme spoustu energie a času, abychom naše integrované moduly představili českému trhu. Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří posílali své hlasy, a to nejen nám, ale všem projektům. Myslím si, že všechny byly vydařené,“ říká Daniel Frejvald, Product Manager společnosti Wienerberger.

Pokud jste slavnostní vyhlášení nestihli sledovat, podívejte se na záznam galavečera na ivysílání České televize. Naše fotovoltaické moduly začneme prodávat v roce 2023.

Více informací


Wienerberger s.r.o.
logo Wienerberger s.r.o.

Skupina Wienerberger AG představuje největšího světového výrobce cihel Porotherm a současně lídra v produkci pálené střešní krytiny Tondach v Evropě. V roce 2019 společnost Wienerberger oslavila 200 let výročí od svého založení. V ČR působí společnost ...

 
 
Reklama