Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Z Topíte.cz je Woltair

Původní Topíte.cz znáte jako český startup, jenž začal propojovat tradiční řemeslo s novými technologiemi.

Z Topíte.cz je Woltair, foto firemní archiv
Z Topíte.cz je Woltair, foto firemní archiv

Projekt Topíte.cz postupně vyrostl v dynamickou společnost, která se stále výrazněji zaměřuje na udržitelnou energii a technologie pro dekarbonizaci budov tím, že účinně kombinuje tepelná čerpadla s fotovoltaickými panely.

S Woltair více kyslíku, méně CO2

Změna názvu nereaguje pouze na rozšíření své nabídky, ale přinese projektu čitelnost na zahraničních trzích. Woltair nyní vstupuje poprvé za české hranice, do Polska, a v budoucnu se chce stát lídrem v dekarbonizaci budov celé Evropy. Jako pomyslné srdce Evropy můžeme náš kontinent okysličovat a do všech zemí navracet kvalitní čistý vzduch, což zdaleka nemusí být jen metafora. Woltair by rád v blízké době zamířil do Rakouska, které se považuje za Mekku udržitelných energií v Evropě.

„Kombinace fotovoltaických panelů a tepelného čerpadla při svém propojení nabízí čistý zdroj energie pro vytápění i spotřebu elektrické energie. Chceme být klíčovým integrátorem dekarbonizace sektoru budov v rámci plnění cílů evropské Zelené dohody,” upřesňuje své plány Daniel Hecl, zakladatel a CEO.

V pražské centrále firmy se mohou topenáři nově proškolit v největším showroomu a školicím centru tepelných čerpadel v České republice, ve Woltair Akademii.

„Bereme to jako službu od topenářů pro topenáře,” popisuje Helcl. „Topenářské řemeslo se stále vyvíjí, na trh přicházejí nové modely čerpadel, která mohou mít specifické požadavky při instalaci a manipulaci. Proto jsme spustili školicí centrum, kde se topenáři, chlaďaři i elektrikáři mohou proškolit v práci s těmi nejmodernějšími přístroji, a zároveň naše akademie slouží jako největší showroom tepelných čerpadel v Čechách,” uzavírá Helcl.


Woltair
logo Woltair

Inovativní firma umožňující nejsnadnější a nejrychlejší přístup k úspornému a ekologickému způsobu života. Klientům poskytujeme především odborné instalace tepelných čerpadel a fotovoltaiky.

 
 
Reklama