Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Siemens se stal členem Solární asociace

Datum: 5.9.2016 11:57  |  Organizace: Siemens, s.r.o.  |  Firemní zpráva

Společnost Siemens Česká republika se v srpnu letošního roku stala členem Solární asociace. V rámci svého členství se plánuje soustředit na rozvoj a podporu řešení pro akumulaci elektrické energie.

Skladováním elektřiny totiž lze vyvážit typicky kolísavou výrobu obnovitelných zdrojů a nerovnováhu mezi okamžitou spotřebou a výrobou. „Domníváme se, že energetika půjde cestou větší decentralizace, digitalizace, flexibility a cestou autonomních ostrovů, které budou schopny fungovat po určitou dobu nezávisle na svém okolí. Proto jsme se stali členy do Solární asociace, která patří v ČR k aktivním subjektům připravujícím cestu pro další rozvoj malých zdrojů energie,“ říká Martin Panáč, projektový manažer divize Energy Management Siemens ČR.

„Siemens je globální hráč na poli energetiky a věříme, že budeme moci v rámci našeho nového partnerství využít jeho dlouhodobé zkušenosti v obnovitelných zdrojích energie a akumulaci a společně tak posunout českou energetiku vpřed,“ dodává Veronika Hamáčková, ředitelka Solární asociace.

Technologie na akumulaci energie, kterou Siemens v České republice nabízí, je systém SIESTORAGE (Siemens Energy Storage). Tento bateriový systém využívá nejnovější model výkonových Lithium-ion baterií a výkonové elektroniky. Mezi základní funkce systému SIESTORAGE patří řízení toků elektrické energie z obnovitelných zdrojů, omezování výkonových špiček, regulace napětí a kvality elektrické energie, regulace jalového výkonu nebo zajištění dodávek elektrické energie v oblastech Microgrids či ostrovních provozech.

Solární asociace je dobrovolné, nevládní a neziskové sdružení podnikatelů v sektoru solární energetiky. Asociace sdružuje více než 400 společností a individuálních členů a s dalšími stovkami provozovatelů fotovoltaických elektráren úzce spolupracuje v rámci řady projektů. Mezi hlavní strategické cíle asociace patří spolutvoření energetické koncepce ČR. Asociace koordinuje svou práci s rozhodujícími orgány v ČR, univerzitami a profesními sdruženími jak v České republice, tak v zahraničí, zejména s Evropskou komisí, Ministerstvem průmyslu a obchodu, Ministerstvem životního prostředí, Svazem průmyslu a dopravy ČR nebo Hospodářskou komorou ČR. Součástí práce asociace je také podpora výzkumu a vývoje fotovoltaických technologií, vzdělávání veřejnosti a osvěta zaměřená na šíření dobrého jména obnovitelných zdrojů.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Společnost Siemens Gamesa představuje novou větrnou elektrárnu o výkonu 10 MW

19.1.2019 | Siemens, s.r.o.
Nová větrná turbína SG 10.0-193 DD určená pro provoz v mořských větrných parcích má kapacitu 10 MW a rotor s průměrem 193 metrů. Nabízí až o 30 % více roční produkce energie (AEP) než její předchůdce, SG 8.0-167 DD. Nový desetimegawattový model bude na trhu k dispozici v roce 2022, prototyp bude postaven již v roce 2019.

Solar Global postavil v Německu elektrárnu na bývalé skládce

17.1. 11:24   Náklady na stavbu elektrárny s instalovaným výkonem 668 kilowattů činily asi 730.000 eur (téměř 19 milionů korun), zkušební provoz bude zahájen ještě v lednu. více >>>

Matthias Vetter: vodík si schovejme pro letadla, v osobních autech nebude potřeba

17.1.2019 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Elektromobily v nejbližších letech odeberou většinu lithiových článků z trhu. Jaké technologie se budou používat pro stacionární úložiště? Jak se budou recyklovat? A jakou perspektivu mají ultrakapacitory?

Obecní blackout – dali byste denně 1 Kč a ochránili tak svou obec?

7.1.2019 | Michal Klečka, EVPower a.s.
Kdy se vyplatí bateriové úložiště vaší obci? Třeba tehdy, když přijde vichřice nebo námraza, přetrhá vedení elektřiny a celá obec je dva dny „bez proudu“. Že se to nestává? Omyl, stává se to poměrně často, ačkoliv právě vy jste to asi nikdy nezažili.

Kábulská univerzita dostala od Slovenska centrum na výučbu o solárnych systémoch

30.12.2018 | THERMO|SOLAR
Najväčšiemu európskemu nezávislému výrobcovi slnečných kolektorov, firme THERMO|SOLAR Žiar, sa tento rok podarilo dostať svoje výrobky do krajiny, ktorá nie je na každodennom zozname odberateľov. Afganistan sa tak pridal k exotickým krajinám ako Nepál, Botswana, Omán, Maroko a ďalšie, kde solárne systémy zo Žiaru nad Hronom spoľahlivo pracujú celé roky. Informoval o tom Ján Tomčiak technický pracovník THERMO|SOLARU.

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Obnovitelná energie

Spolupracujeme

logo Česká peleta

Doporučujeme