opravné prostředky ze zákona 406, když nelze povinnosti splnit
principy referenčních hodnot
kombinace zdrojů a systémů, regulace a monitoring
argumentace pro opatření
registrace
Energetická náročnost budov od 2022
prezenčně středa 1.12.2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Přihlaste se do 4. ročníku E.ON Energy Globe Award ČR

Nejvýznamnější ocenění v oblasti ochrany životního prostředí v ČR, vyznamenává projekty, které šetrně a ekologicky využívají energii. Vítěz obdrží hlavní výhru – automobil na CNG a možnost postupu do mezinárodního finále.

 Soutěž E.ON Energy Globe Award ČR 2012 - Ocenění nejlepších energeticky úsporných projektů

E.ON Energy Globe Award ČR je nejvýznamnějším oceněním v oblasti ochrany životního prostředí v České republice a vyznamenává projekty, které šetrně a ekologicky využívají energii. Hlavním cílem a filozofií projektu je představit a mediálně podpořit tyto projekty, a tím zlepšit povědomí široké veřejnosti o nakládání s energiemi v 21. století.

Soutěž E.ON Energy Globe Award ČR je součástí koncepce mezinárodního ocenění Energy Globe Award, které probíhá ve více než sto zemích světa.

V České republice je iniciátorem soutěže energetická společnost E.ON, jež cítí odpovědnost nejen vůči svým zákazníkům, ale i za životní prostředí a potřebu je chránit. Soutěž probíhá pod záštitou Ministerstva životního prostředí České republiky a je často označována jako udílení „ekologických oskarů“.

Jak soutěž probíhá?

Každý jednotlivec, domácnost, firma, obec, škola, město či instituce nebo sdružení v České republice má možnost přihlásit zcela zdarma vlastní zrealizovaný energeticky úsporný projekt, a ukázat tak veřejnosti, že pro řadu problémů z oblasti hospodárného využívání energií a ochrany životního prostředí již mohou existovat vhodná řešení.

E.ON Energy Globe Award ČR má celkem sedm soutěžních kategorií: Země, Oheň, Voda, Vzduch, Mládež, Obec a Kutil, přičemž dvě poslední jmenované kategorie - Obec a Kutil - jsou vyhlašovány a oceňovány pouze v České republice.

Soutěžní projekty v rámci E.ON Energy Globe Award ČR jsou nejprve hodnoceny nezávislou odbornou porotou, která vybere vítěze jednotlivých kategorií. Ti získají sošku a zajímavé materiální či finanční ohodnocení. Z těchto vítězů následně široká veřejnost vybere pomocí hlasování na internetu celkového vítěze národního kola soutěže.

Nejlepší projekty jednotlivých kategorií budou představeny také během slavnostního vyhlášení, které každoročně probíhá za přítomnosti televizních kamer. Celkový vítěz zde obdrží hlavní výhru – automobil na CNG a možnost postupu do mezinárodního finále. To se tradičně uskutečňuje v některé ze světových metropolí.

Přihlaste se tedy se svým energeticky úsporným či ekologickým projektem co nejdříve a staňte se součástí E.ON Energy Globe Award ČR.

Přihlášku vyplněnou zde nebo na webových stránkách soutěže www.energyglobe.cz, můžete zasílat až do 15. dubna 2012 na adresu:

Team E.ON Energy Globe Award ČR
E.ON Energie, a.s.
F.A. Gerstnera 2151/6
370 49 České Budějovice

Více informací o soutěži E.ON Energy Globe Award ČR
 
 
Reklama