Zlatá medaile veletrhu SHK pro solární systém ROTEX Solaris

Datum: 15.4.2011 14:49  |  Organizace: ENBRA, a.s.  |  Firemní zpráva

Solární systém ROTEX Solaris pro ohřev vody a vytápění využívá převratnou technologii - beztlaký „drain-back“ solární systém - k získávání energie ze slunce přímo vodu z beztlakého plastového zásobníku ROTEX.

ENBRA, a.s.
Popůvky 404
664 41 Troubsko

tel.:545 321 203
e-mail:
web:www.enbra.cz

Zlatá medaile je prestižní ocenění, které uděluje u příležitosti veletrhu SHK Brno, komise složená z předních odborníků v oblasti technického zařízení budov. Ocenění je uděleno výrobkům a službám, které zákazníkovi nabízejí technologicky výjimečná řešení. Z 20ti přihlášek byly uděleny 4 zlaté medaile.

Voda v zásobníku slouží pouze pro akumulaci energie. Ohřev teplé vody je řešen průtokově prostřednictvím nerezového vlněnce.

ROTEX Solaris je založen na silně izolovaném akumulačním zásobníku ROTEX Sanicube/ HybridCube® (tepelné ztráty pouze 1,4kWh/den). Voda v zásobníku se přivádí přímo ke slunečním kolektorům bez tepelného výměníku, zde je ohřívána a pak vrstveně uložena zpět v zásobníku. Teplo není uloženo v pitné vodě, jako je tomu normálně, ale v oddělené beztlaké vodě v zásobníku. To podstatně zvyšuje účinnost solárních kolektorů, hygienu teplé vody (prevence legionelly a usazenin), celkové využití instalace a úspory nákladů.

Vzhledem k tomu, že systém není přetlakový, nejsou zapotřebí jinak nutné komponenty, jako je expanzní nádoba, pojistný ventil a tepelný výměník. To nejen že šetří peníze při nákupu a instalaci, ale také za provozu šetří cennou energii. Kolektory Solaris jsou naplněny jen při dostatečné dodávce sluneční energie, a když je systém schopen tuto energii přijímat. V takovém případě se krátce zapnou obě čerpadla v řídící a čerpací jednotce (RPS 3) a naplní kolektory vodou ze zásobníku. Po naplnění vodou udržuje průtok kolektory pouze jedno čerpadlo. Díky tomuto principu nepotřebuje solární systém nemrznoucí kapalinu (není nutná její výměna ani likvidace). Pokud je sluneční záření nedostatečné nebo pokud Sanicube / HybridCube® Solaris již nepotřebuje další teplo, cirkulační čerpadlo se vypne a celý solární systém se vypustído zásobníku ROTEX Solaris je vhodný pro každou střechu - kolektory mohou být namontovány na tašky (na střechu), integrovány do střechy nebo namontovány na speciální rámy na plochou střechu.

Rotex je jeden z předních světových výrobců produktů tepelné techniky, šetrné k životnímu prostředí i Vaší peněžence.
Výhradním dodavatelem produktů ROTEX do ČR je společnost ENBRA, a.s.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Konference Alternativní zdroje energie předchozí ročník

Konference Alternativní zdroje energie 2018

16.6.2018 | STP - Společnost pro techniku prostředí
Společnost pro techniku prostředí ve spolupráci s Československou společností pro sluneční energii, Solární asociací a Asociací pro využití tepelných čerpadel pořádá ve dnech 20. až 21. června 2018 konferenci Alternativní zdroje energie 2018 v Kroměříži.

Zdání klame, někdy i ERÚ

15.6.2018 | Mgr. Pavel Doucha, Doucha Šikola advokáti s.r.o.
Modernizace výrobny znamená podle §12 odst. 1 písm. b) zákona podporovaných zdrojích nové uvedení výrobny do provozu. Důsledky tohoto ustanovení jsou nepříjemné zejména pro druhy OZE, pro něž není k datu provedení modernizace vypsána podpora jako pro nové výrobny.

V ČR už funguje net metering pro koncové zákazníky. Jen se mu tak neříká

7.6.2018 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
V létě přes den posíláte přebytečnou elektřinu z vlastní fotovoltaiky do sítě a v zimě v noci si ji odeberete zpět, nebo vám je v daném objemu snížen účet za elektřinu. Cílem je snížit náklady na pořízení vlastního zdroje, postarat se zákazníkovi o přebytky z jeho fotovoltaiky a zrychlit návratnost investice.
diskuse: 1 příspěvek, 12.06.2018 20:53

Polní energetické plodiny

4.6.2018 | Ing. Vlasta Petříková, DrSc., CZ Biom – České sdružení pro biomasu
Za energetické využití biomasy je obvykle považováno přímé spalování, nově pak pro vývin bioplynu v bioplynové stanici (BPS). Vedle běžně známých dřevin jsou stejně vhodné polní plodiny popsané v tomto příspěvku.

Jak se žije s hybridní fotovoltaickou elektrárnou? Zeptali jsme se majitele

10.5.2018 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
S podporou hybridních fotovoltaických elektráren v Nové zelené úsporám se na českém trhu objevila široká nabídka těchto zařízení. Od roku 2015 jich byly stovky instalovány po celé ČR. S majitelem jedné takové elektrárny jsme udělali rozhovor.

Témata 2018

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

technická podpora výrobců

Partneři - Obnovitelná energie

logo HOTJET
logo FENIX

logo VIESSMANN

Spolupracujeme

logo Česká peleta

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czJak omezit šíření bakterií ve veřejných prostorách?Prodejní ceny bytů v ČR ke konci března vzrostly o 16 procentProjektová dokumentace na rodinný dům: Jak dlouho trvá, jaké jsou fáze a celková cenaStále populárnější sprchové kouty ESCURA ve špičkové kvalitě a osobitém designu