Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Teorie
Archiv článků od 16.4.2002 do 24.6.2002

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

24.6.2002
Prof. Ing. Karel Hemzal, CSc., ČVUT - Fakulta Strojní

Slovník obsahuje vybrané pojmy z oboru techniky prostředí. Jeho základem jsou slovníky z oborů vytápění, chlazení a tepelných čerpadel a vzduchotechniky, které byly zpracovány pro interaktivní použití v prostředí internetu.

3.5.2002
Ing. Miroslav Hořejší

Závěrečný díl seriálu popisuje tepelná čerpadla z globálního ekologického pohledu šetření energií. Dále se věnuje problematice nákladů na provoz, návratnosti investice tepelných čerpadel a možnostem získání státních dotací.

29.4.2002
Ing. Miroslav Hořejší

Třetí díl seriálu je zaměřen na vysvětlení základních parametrů, které charakterizují tepelné čerpadlo. Dále je uvedeno doporučení pro které otopné soustavy se tepelné čerpadlo hodí jako zdroj tepla a proč je vhodné tepelné čerpadlo kombinovat s druhým zdrojem tepla.

19.4.2002
Ing. Miroslav Hořejší

Druhý díl seriálu přibližuje způsob označování tepelných čerpadel a možnosti odkud mohou tepelná čerpadla odnímat teplo.

16.4.2002
Ing. Miroslav Hořejší

Tepelné čerpadlo je jedním ze zdrojů tepla, které se v poslední době dostávají do popředí zájmu. Zejména díky neustálému nárůstu cen energií je úspora provozních nákladů na vytápění stále zajímavější pro více spotřebitelů. Ve třídílném seriálu se pokusíme přiblížit základní praktické otázky spojené s tepelnými čerpadly a vhodností jejich instalace.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama