Nová generace tenkovrstvých fotovoltaických modulů Schüco ProSol TF+ mění fasády

Datum: 20.4.2012  |  Organizace: Schüco International KG  |  Firemní článek

Schüco International KG
Karolinská 650/1
186 00 Praha 8

tel.:233 081 411
e-mail:
web:www.schueco.cz

Společnost Schüco, přední výrobce systémů pro opláštění budov a solárních technologií, rozšířila sortiment fasádních modulů se zabudovanou fotovoltaikou o exkluzivní novinku. Nová generace tenkovrstvých modulů Schüco pod označením ProSol TF+ přináší vylepšenou energetickou výkonnost i nový atraktivní vzhled. Klíčovou je speciální vícevrstvá krystalická struktura, díky níž moduly ProSol TF+ ve srovnání s konvenčními tenkovrstvými moduly zaručují vyšší solární výnosy. Kromě zvýšeného potenciálu fasádního sytému v oblasti trvale udržitelné architektury otevírají nové moduly dveře i v oblasti designu. Tmavý vzhled je elegantní, s možností variabilního, individuálního pojetí, jak z hlediska stupňů transparentnosti, tak rozměrově. Moduly lze aplikovat do oken, dveří, posuvných systémů i jako velkoplošné fasádní řešení.

Až 40 % celosvětově spotřebované energie a souvisejících emisí CO2 připadá právě na budovy. Což jednoznačně dokládá existující nemalý prostor pro decentralizovanou výrobu energie a energeticky efektivní výstavbu. A právě inovované okenní a fasádní moduly ProSol TF+ jsou ideálním řešením. Kromě sofistikovaného designu architektuře přinášejí ekologickou výrobu energie bez jakýchkoli emisí. Tmavé tenkovrstvé moduly Schüco s vícevrstvou krystalickou strukturou dosahují výborné výkonnosti až 80 Wp/m2.


Perfektní vzhled, flexibilní použití, vysoká efektivita

Vybírat lze ze zcela neprůhledných i semi-transparentních variant s průhledností od 5 do 25 %. Což u teplých fasád zajišťuje dostatečnou průhlednost do vnějšího prostředí i přísun denního světla do místnosti, a to za kontinuální výroby elektrické energie. Variabilitu výrobce nabízí také při volbě rozměrů, jednotlivě lze instalovat moduly o rozměrech od 200 x 300 mm (š x v) do 2200 x 2600 mm. Při stavebnicovém řešení lze objednat i maxi rozměr 2000 x 4000 mm (š x v).

Vícevrstvý modul ProSol TF+, tvořený vrstvami skla, křemíku a krycí laminátové fólie, má minimální tloušťku pouhých 8 mm. Čelní sklo, opatřené transparentní vrstvou (TCO - Transparent Conductive Oxide), která společně s kontaktní vrstvou elektricky propojuje vrstvy křemíku produkující elektrický proud, je silné 3,2 mm. Tloušťka zadní skleněné vrstvy se liší dle konkrétních statických parametrů. Kombinace povrchové úpravy vrchního skla s vrstvami amorfního a mikromorfního křemíku vede k efektivní výrobě elektrické energie. Proud vzniká transformací slunečního záření v obou křemičitých vrstvách, jedné z amorfního (a-Si:H) a druhé z mikrokrystalického křemíku (μc-Si:H). Společně obě vrstvy využívají výrazně širšího světelného spektra a vytvářejí charakteristický tmavý vzhled. Zadní sklo, čelní sklo a elektricky účinné tenké vrstvy spolu se speciální krycí laminátovou fólií (PVB) tvoří pevný homogenní celek.

Ve hře jsou standardizovaná řešení i individuální přístup

Kreativnímu pojetí a svobodnému designu se prostor otevírá díky možnosti volby tvaru, velikosti, stupňů transparentnosti a struktury. V rámci teplých fasád plní fasádní systém ProSol TF+ velmi dobře také funkci izolační. Okna, dveře a posuvné systémy tak v závislosti na stupni transparentnosti vytvářejí příjemné prostředí s dostatečným přísunem denního světla. Studené fasády ProSol TF+ reprezentují vysoce atraktivní, efektivní a flexibilní systémové řešení pro integraci tenkovrstvých technologií do velkoplošných, neprůhledných fasádních celků.

Novinka ProSol TF+ je v sortimentu firmy Schüco k dostání od dubna letošního roku. Dostupnost tohoto fasádního řešení bude podpořena řadou informačních materiálů (brožury nebo systém CAD). Balíček podpůrných služeb pak doplní softwarové nástroje jako SchüCal+ a SchüCad+, stejně jako Schüco kalkulátor solárních výnosů SolarCalculator ProSol TF+.

Schüco ProSol TF+ s celoobvodovým uchycením do studené fasády SCC 50.HD
Schüco ProSol TF+ s celoobvodovým uchycením do studené fasády SCC 50.HD
Izolační sklo Schüco ProSol TF+ v teplé fasádě FW 50+.SI
Izolační sklo Schüco ProSol TF+ v teplé fasádě FW 50+.SI

Pro více informací o modulech ProSol TF+ navštivte www.schueco.cz.

 

Datum: 20.4.2012
Organizace: Schüco International KGSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2016

ON-LINE MONITORING

Související rubriky

Reklama


Partneři oboru

logo HOTJET logo EICERO

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Spolupracujeme

logo Česká peleta

Nejnovější články

 
 
 

Aktuální články na ESTAV.czPráce na průtahu Náchodem skončí pro letošek na konci listopaduNejrychlejší bezdrátové ozvučení pomocí aktivních podhledových reproduktorů DexonJak odhlučnit byt? Hluk z kotelny i od sousedů – ukázky realizací