Zlatá medaile veletrhu SHK pro solární systém ROTEX Solaris

Datum: 15.4.2011 14:49  |  Organizace: ENBRA, a.s.  |  Firemní zpráva

Solární systém ROTEX Solaris pro ohřev vody a vytápění využívá převratnou technologii - beztlaký „drain-back“ solární systém - k získávání energie ze slunce přímo vodu z beztlakého plastového zásobníku ROTEX.

ENBRA, a.s.
Popůvky 404
664 41 Troubsko

tel.:545 321 203
e-mail:
web:www.enbra.cz

Zlatá medaile je prestižní ocenění, které uděluje u příležitosti veletrhu SHK Brno, komise složená z předních odborníků v oblasti technického zařízení budov. Ocenění je uděleno výrobkům a službám, které zákazníkovi nabízejí technologicky výjimečná řešení. Z 20ti přihlášek byly uděleny 4 zlaté medaile.

Voda v zásobníku slouží pouze pro akumulaci energie. Ohřev teplé vody je řešen průtokově prostřednictvím nerezového vlněnce.

ROTEX Solaris je založen na silně izolovaném akumulačním zásobníku ROTEX Sanicube/ HybridCube® (tepelné ztráty pouze 1,4kWh/den). Voda v zásobníku se přivádí přímo ke slunečním kolektorům bez tepelného výměníku, zde je ohřívána a pak vrstveně uložena zpět v zásobníku. Teplo není uloženo v pitné vodě, jako je tomu normálně, ale v oddělené beztlaké vodě v zásobníku. To podstatně zvyšuje účinnost solárních kolektorů, hygienu teplé vody (prevence legionelly a usazenin), celkové využití instalace a úspory nákladů.

Vzhledem k tomu, že systém není přetlakový, nejsou zapotřebí jinak nutné komponenty, jako je expanzní nádoba, pojistný ventil a tepelný výměník. To nejen že šetří peníze při nákupu a instalaci, ale také za provozu šetří cennou energii. Kolektory Solaris jsou naplněny jen při dostatečné dodávce sluneční energie, a když je systém schopen tuto energii přijímat. V takovém případě se krátce zapnou obě čerpadla v řídící a čerpací jednotce (RPS 3) a naplní kolektory vodou ze zásobníku. Po naplnění vodou udržuje průtok kolektory pouze jedno čerpadlo. Díky tomuto principu nepotřebuje solární systém nemrznoucí kapalinu (není nutná její výměna ani likvidace). Pokud je sluneční záření nedostatečné nebo pokud Sanicube / HybridCube® Solaris již nepotřebuje další teplo, cirkulační čerpadlo se vypne a celý solární systém se vypustído zásobníku ROTEX Solaris je vhodný pro každou střechu - kolektory mohou být namontovány na tašky (na střechu), integrovány do střechy nebo namontovány na speciální rámy na plochou střechu.

Rotex je jeden z předních světových výrobců produktů tepelné techniky, šetrné k životnímu prostředí i Vaší peněžence.
Výhradním dodavatelem produktů ROTEX do ČR je společnost ENBRA, a.s.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Vývoj produkce pelet v Evropě

21.2.2018 | Ing. Vladimír Stupavský, redakce
Ekologie pelet jako zdroje energie závisí mimo jiné na jejich lokální dostupnosti. Kolik pelet se vyrobí v EU? A jaké země vyrobí největší množství?

Podpora OZE prostřednictvím aukcí bude zavedena i v ČR. Jak by měly aukce vypadat?

18.2.2018
MPO by mělo brzy zveřejnit, jak budou fungovat aukce na podporu OZE. Dodnes mělo MPO, respektive ERÚ výši podpory pod kontrolou a mohlo ji upravovat každým rokem. Výsledek aukcí je daleko méně předvídatelný. Myslíte si, že je jejich zavedení dobrý nápad?

Siemens ČR: E.ON spustil největší bateriové úložiště v České republice

17.2.2018 | Siemens, s.r.o.
Společnost E.ON uvedla v Mydlovarech na Českobudějovicku do zkušebního provozu velkokapacitní systém pro ukládání energie. S kapacitou až 1,75 MWh jde o největší zařízení svého druhu u nás. Celková investice dosáhla výše 24 milionů Kč. Zařízení formou řešení na klíč dodala společnost Siemens.
Větrný park v Německu © Christian Schwier - Fotolia.com

Kapacita větrných elektráren v Evropě vzrostla loni o 20 procent

14.2. 14:34   Kapacita evropských větrných elektráren vzrostla loni o 15,7 gigawattů, což představuje rekordní nárůst o 20 procent. Podle agentury AFP o tom dnes informovala obchodní skupina WindEurope. více >>>

Baterie HE3DA – výroba, zátěž, zkrat a crash test

12.2.2018 | Mgr. Jiří Zilvar, Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Baterie HE3DA slibují vysoký výkon a bezpečnost – nehoří ani při extrémní zátěži. Navštívili jsme tedy laboratoř HE3DA v Letňanech a nechali si předvést výrobu baterie, její chování při vysoké zátěži, opakovaném zkratu a nakonec při rozbití. A vzali jsme s sebou kameru.
diskuse: 22 příspěvků, poslední 19.02.2018 09:43

Témata 2018

Partneři - Obnovitelná energie

logo VIESSMANN
logo HOTJET
logo FENIX

Spolupracujeme

logo Česká peleta

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czKoupě nemovitosti zatížené exekucí: Jak postupovat, abyste minimalizovali rizikaPraha by měla zanést do Metropolitního plánu metro na ŽižkovPřihlaste svou firmu, školu nebo obec do soutěže Přeměna odpadů na zdrojeBarevnost okna dotažená k dokonalosti