Zlatá medaile veletrhu SHK pro solární systém ROTEX Solaris

Datum: 15.4.2011 14:49  |  Organizace: ENBRA, a.s.  |  Firemní zpráva

Solární systém ROTEX Solaris pro ohřev vody a vytápění využívá převratnou technologii - beztlaký „drain-back“ solární systém - k získávání energie ze slunce přímo vodu z beztlakého plastového zásobníku ROTEX.

ENBRA, a.s.
Popůvky 404
664 41 Troubsko

tel.:545 321 203
e-mail:
web:www.enbra.cz

Zlatá medaile je prestižní ocenění, které uděluje u příležitosti veletrhu SHK Brno, komise složená z předních odborníků v oblasti technického zařízení budov. Ocenění je uděleno výrobkům a službám, které zákazníkovi nabízejí technologicky výjimečná řešení. Z 20ti přihlášek byly uděleny 4 zlaté medaile.

Voda v zásobníku slouží pouze pro akumulaci energie. Ohřev teplé vody je řešen průtokově prostřednictvím nerezového vlněnce.

ROTEX Solaris je založen na silně izolovaném akumulačním zásobníku ROTEX Sanicube/ HybridCube® (tepelné ztráty pouze 1,4kWh/den). Voda v zásobníku se přivádí přímo ke slunečním kolektorům bez tepelného výměníku, zde je ohřívána a pak vrstveně uložena zpět v zásobníku. Teplo není uloženo v pitné vodě, jako je tomu normálně, ale v oddělené beztlaké vodě v zásobníku. To podstatně zvyšuje účinnost solárních kolektorů, hygienu teplé vody (prevence legionelly a usazenin), celkové využití instalace a úspory nákladů.

Vzhledem k tomu, že systém není přetlakový, nejsou zapotřebí jinak nutné komponenty, jako je expanzní nádoba, pojistný ventil a tepelný výměník. To nejen že šetří peníze při nákupu a instalaci, ale také za provozu šetří cennou energii. Kolektory Solaris jsou naplněny jen při dostatečné dodávce sluneční energie, a když je systém schopen tuto energii přijímat. V takovém případě se krátce zapnou obě čerpadla v řídící a čerpací jednotce (RPS 3) a naplní kolektory vodou ze zásobníku. Po naplnění vodou udržuje průtok kolektory pouze jedno čerpadlo. Díky tomuto principu nepotřebuje solární systém nemrznoucí kapalinu (není nutná její výměna ani likvidace). Pokud je sluneční záření nedostatečné nebo pokud Sanicube / HybridCube® Solaris již nepotřebuje další teplo, cirkulační čerpadlo se vypne a celý solární systém se vypustído zásobníku ROTEX Solaris je vhodný pro každou střechu - kolektory mohou být namontovány na tašky (na střechu), integrovány do střechy nebo namontovány na speciální rámy na plochou střechu.

Rotex je jeden z předních světových výrobců produktů tepelné techniky, šetrné k životnímu prostředí i Vaší peněžence.
Výhradním dodavatelem produktů ROTEX do ČR je společnost ENBRA, a.s.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

HE3DA položila základní kámen velkovýroby revolučních baterií v Horní Suché

20.10.2017 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Provoz s roční výrobou přes 1 gigawatthodinu by měl být dokončen v roce 2019. S využitím českého lithia tak může v ČR může vzniknout kompletní výrobní sektor pro ukládání energie s vysokou přidanou hodnotou.
diskuse: 1 příspěvek, 20.10.2017 17:37

Norská Saga postaví v Íránu solární elektrárnu za 2,5 mld. eur

18.10. 12:57   Norská společnost Saga Energy vybuduje solární elektrárnu v Íránu. Informovala o tom dnes agentura Reuters. více >>>

ČR nemusí platit půl mld. Kč kvůli solární dani, rozhodla arbitráž

12.10. 11:42   Česká republika nemusí vyplácet třem německým investorům a firmě JSW Solar půl miliardy korun jako škodu a ušlý zisk za zavedení solární daně, rozhodl ve středu arbitrážní soud v Ženevě. více >>>

Malé solární soustavy pro přípravu teplé vody v rodinných domech

9.10.2017 | doc. Ing. Tomáš Matuška, Ph.D., Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze
Autor podává základní přehled technických informací k problematice malých solárních soustav vhodných k rodinným domům.
diskuse: 1 příspěvek, 14.10.2017 00:10

IEA: Slunce bylo loni nejrychleji rostoucí zdroj nové elektřiny

4.10. 16:37   Elektřina ze slunce byla loni z celosvětového měřítka nejrychleji rostoucím zdrojem nové energie. Poprvé překonala růst všech dalších forem výroby elektřiny, hlavně díky Číně, Indii a USA. více >>>

Projekty 2017

Partneři - Obnovitelná energie

logo NELUMBO
logo VIESSMANN
logo HOTJET

Spolupracujeme

logo Česká peleta

 
 

Aktuální články na ESTAV.czVIDEO: Autonomní stavební mechanizace. Reálné využití dříve než automobilyBrno zahájilo průzkumné práce v retenční nádrži v Králově PoliZájem o nájemní bydlení v Praze v posledních letech rosteVyladění interiéru podle feng shui: Prvek země