Zlatá medaile veletrhu SHK pro solární systém ROTEX Solaris

Datum: 15.4.2011 14:49  |  Organizace: ENBRA, a.s.  |  Firemní zpráva

Solární systém ROTEX Solaris pro ohřev vody a vytápění využívá převratnou technologii - beztlaký „drain-back“ solární systém - k získávání energie ze slunce přímo vodu z beztlakého plastového zásobníku ROTEX.

ENBRA, a.s.
Popůvky 404
664 41 Troubsko

tel.:545 321 203
e-mail:
web:www.enbra.cz

Zlatá medaile je prestižní ocenění, které uděluje u příležitosti veletrhu SHK Brno, komise složená z předních odborníků v oblasti technického zařízení budov. Ocenění je uděleno výrobkům a službám, které zákazníkovi nabízejí technologicky výjimečná řešení. Z 20ti přihlášek byly uděleny 4 zlaté medaile.

Voda v zásobníku slouží pouze pro akumulaci energie. Ohřev teplé vody je řešen průtokově prostřednictvím nerezového vlněnce.

ROTEX Solaris je založen na silně izolovaném akumulačním zásobníku ROTEX Sanicube/ HybridCube® (tepelné ztráty pouze 1,4kWh/den). Voda v zásobníku se přivádí přímo ke slunečním kolektorům bez tepelného výměníku, zde je ohřívána a pak vrstveně uložena zpět v zásobníku. Teplo není uloženo v pitné vodě, jako je tomu normálně, ale v oddělené beztlaké vodě v zásobníku. To podstatně zvyšuje účinnost solárních kolektorů, hygienu teplé vody (prevence legionelly a usazenin), celkové využití instalace a úspory nákladů.

Vzhledem k tomu, že systém není přetlakový, nejsou zapotřebí jinak nutné komponenty, jako je expanzní nádoba, pojistný ventil a tepelný výměník. To nejen že šetří peníze při nákupu a instalaci, ale také za provozu šetří cennou energii. Kolektory Solaris jsou naplněny jen při dostatečné dodávce sluneční energie, a když je systém schopen tuto energii přijímat. V takovém případě se krátce zapnou obě čerpadla v řídící a čerpací jednotce (RPS 3) a naplní kolektory vodou ze zásobníku. Po naplnění vodou udržuje průtok kolektory pouze jedno čerpadlo. Díky tomuto principu nepotřebuje solární systém nemrznoucí kapalinu (není nutná její výměna ani likvidace). Pokud je sluneční záření nedostatečné nebo pokud Sanicube / HybridCube® Solaris již nepotřebuje další teplo, cirkulační čerpadlo se vypne a celý solární systém se vypustído zásobníku ROTEX Solaris je vhodný pro každou střechu - kolektory mohou být namontovány na tašky (na střechu), integrovány do střechy nebo namontovány na speciální rámy na plochou střechu.

Rotex je jeden z předních světových výrobců produktů tepelné techniky, šetrné k životnímu prostředí i Vaší peněžence.
Výhradním dodavatelem produktů ROTEX do ČR je společnost ENBRA, a.s.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Jak legálně dodávat elektřinu z vlastní elektrárny sousedům?

9.12.2017 | Filip Nečas, Frank Bold Advokáti, s.r.o.
Držitel licence na výrobu elektřiny může tuto vyrobenou elektřinu za určitých podmínek prodávat dalším odběratelům, aniž by k tomu potřeboval licenci obchodníka s elektřinou. Stačí, když bude elektřinu dodávat tzv. přímým vedením, tedy bez využití veřejné sítě. Vlastní elektřinu pak poměrně snadno lze prodávat třeba sousedům v bytovém domě a společně ušetřit. Jak to zařídit? Odpovídá právník Filip Nečas z Frank Bold Advokátů.

Tepelné solární soustavy pro rodinné domy v programu Nová zelená úsporám

5.12.2017 | Ing. Helena Křišíková, Ph.D., REGULUS spol. s r. o., Ing. Josef Hodboď, redakce
Tepelné solární soustavy mají své stabilní místo na trhu a přispívají ke splnění požadavků kladených kritérii na energetickou náročnost budov. Pro rodinné domy bude standard nZEB povinný od 1. 1. 2020 a ten není splnitelný bez podílu obnovitelných energií. V článku jsou naznačeny základní informace týkající se programu Nová zelená úsporám ve vztahu k rodinným domům a tepelným solárním soustavám.
diskuse: 7 příspěvků, poslední 11.12.2017 19:13

Změny v mechanismu kontrol překompenzace. Jak se k nim postavit?

2.12.2017 | Filip Nečas, Frank Bold Advokáti, s.r.o.
V září tohoto roku schválila vláda materiál Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) stanovující rámcově mechanismus kontrol překompenzace provozní podpory na výrobu elektřiny z podporovaných zdrojů. Na základě tohoto materiálu mají probíhat legislativní práce na novele energetického zákona, která umožní tyto kontroly překompenzace provádět.

Česko má první velkou baterii. Do roku 2050 jich může přibýt přes čtyři tisíce

2.12.2017 | Aliance pro energetickou soběstačnost
Skupina Solar Global dnes připojila k síti první vekou stacionární baterii. Akumulační systém o kapacitě 1,2 MWh stojí v areálu solární elektrárny u obce Prakšice na Uherskohradišťsku.
diskuse: 7 příspěvků, poslední 05.12.2017 09:13

Obnovitelné zdroje v ČR v roce 2016

29.11.2017 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Ministerstvo průmyslu a obchodu vydalo podrobnou statistiku využívání v OZE v ČR. Údaje u moderních obnovitelných zdrojů pokrývají posledních 15 let, ale u tradičních zdrojů (vodní elektrárny, palivové dřevo) sahá až do poloviny minulého století. Čtenářům přinášíme jak tuto statistiku, tak vybrané ukazatele.
diskuse: 1 příspěvek, 29.11.2017 23:10

Projekty 2017

Partneři - Obnovitelná energie

logo HOTJET
logo NELUMBO
logo VIESSMANN

Spolupracujeme

logo Česká peleta

 
 

Aktuální články na ESTAV.czŘSD dnes zahájí stavbu dalších úseků D6 na RakovnickuZměny pro stavebníka rodinného domu po novele stavebního zákona od ledna 2018Město pro kaktusy: Budova na místě staré skládky využívá průhledné fotovoltaické skloCeny nemovitostí: Rodinné domy zdražují rychleji než byty